4. turnaj 3. ligy – Krč

Minulý víkend jsme vyrazily na další podnik třetí ženské ligy. Tentokrát se celý odehrál v Krči a tak nás nečekaly žádné dramatické přejezdy. Po klasických změnách rozpisu na poslední chvíli jsme ve skupině C skončily spolu se Sabatem a Sedlčanama. První dva ze skupiny pak hrály o umístění v horní osmičce, třetí byl odsouzen k bojům o 9.-12. místo.

utokZápas se Sabatem berem jako experimentalní, což s ohledem na to, že již v neexperimentalní sestavě tečem asi 8:0 nic neznamená. Postupně dokráčíme až ke skóre 21:0 v náš neprospěch. Jediným pozitivem tohoto zápasu je, že to dost lítalo a tak měla experimentální sestava s Marťou na spojce dost možností pokládat si otázky „co sem tak asi měla udělat?“ 🙂 Pro další vývoj turnaje však bylo jenom dobře se k tomuto kroku odhodlat. Do dalšího zápasu se Sedlčanama se na prkno vrací Romča, pole se zapracovaným experimentem z prvního zápasu drží a my na chybu soupeře doběhneme pro jediný ale vítězný bod, což nás z druhého místa ve skupině posunuje do večerního souboje s Kladnem o první čtyřku. Obecně jsme mezi zápasy měly dost času. Pauzy vyplňovali různí lidé různým způsobem. Hudla vyvrtala Madle, kterou neodradila hláška: „jéé to je poprvý co vrtám bez brejlí“ zub. Dík moc 🙂 Máří dělala řidičku a blokanta čistících vozů. Adél stáčela med. Romča kojila. A kdo byl zrovna na hřišti ten se cpal, pil a čučel na ostatní zápasy. S nelichotivým skóre 1:21 z prvních dvou zápasů nastupujeme večer k zápasu s Kladnem. Soupeř určitě není nehratelný, ale jednak nám pořád nešla pálka, i když už jsme se dostaly na trávu :-), a jednak Madla zaspala střídání nadhozu. Bezpečně prohráváme 12:4 těsně než padne tma a končíme v přijatelné skupině o celkové 5.-8. místo slibující hezké zápasy.

Ještě se cestou zastavíme na Áčku, kde se dohrával vyrovnaný zápas mezi Trutnovem a Blondies (s poraženým máme hrát nedělní ranní zápas). To jsme netušily, že dohrávka bude trvat ještě cca 45 minut, když se v tiebreaku strhne neskutečná přestřelka, v níž jsme díky „sympatickému projevu“ jedné trutnovské hráčky nepokrytě fandily Blondies, přestože by pro nás byly přijatelnějším soupeřem. Nakonec ale favorizovaný Trutnov přece jen dotáhl zápas do vítězného konce.

obranaNás tak ráno čekali Budějky. Začali jsme dobře i jsme si na ně celkem věřili, ale od druhého inningu začal bý soupeř proti. A místo hezkého zápasu jsme utržily debakl 3:15. S nadějí, že naše pálka má lehce vzrůstající tendenci, nás tak čeká poslední zápas o 7. místo. Ten máme hrát s Ledenicemi, které jak jsem pochopila mají obdobně nelichotivé skóre z prvních čtyř zápasu jako my . Obří číslo na straně obrany a číslici na straně útoku. Ještě nás lákají na absenci nadhozu, ale stejně nakonec podlehneme 7:6. Každopádně nám přišlo, že jejich „nenadhazovačka“ zaházela celkem slušně. My jsme si zvedli náladu posledním útokem, ve kterém jsme přivezly 5 bodů (naše nejlepší směna na turnaji) a vynutili si změnu nadhozu.

Obecně byla znát velká nerozehranost. U služebně mladších ročníků byla hodně znát absence tréninku, u těch starších zase odcházející kondice :-). Obojí se dá nahradit drivem na vítězství, ale tím u nás nikdy nikdo moc netrpěl 😉 Celkově zaslouží pochvalu Janina za souboj s ostruhou a především Míša za boj sama se sebou 🙂 Za pozitiva lze v obraně označit návrat baterie Romča – Máří, Martino sžívání se se spojkou, Leniny první zahrané auty z luftu a Evžiny příhozy z vnějšku. Za vystoupení v pálkařském boxu zasloží pochvalu Romča s Hudlou – obě 6/9. Pálkařské statistiky si značně vylepšila Adél 4/9 a hlavně 5xRBI. Statisticky se dařilo i Evže. Smolíka pak měla Máří, která se kromě čudel prezentovala i několika hezkýma ranama, ale přímo do rukavic soupeře. Ale té se statisticky daří jen na lichých turnajích, takže na tom příštím by měla zase být kvalitním jistým prvním pálkařem 🙂 Otázkou jen zůstává, zda se na poslední letošní turnaj do Mladých Buků hecne dostatečné množství hráček a případných posil. Osobně doufám, že jo. Pěvně věřím v lepší pálkařský projev celého týmu a snahu spravit si trošku herní chuť 🙂

Turnaje se zúčastnily hráčky Adél, Andy, Evža, Hudla, Leňa, Marťa, Máří, Míša, Janina, Romča a Věrka, v roli kauče pak Madla. Díky všem!

Na turnaji končíme 8., stejnou příčku obýváme i v celkové tabulce 3. ligy, resp. tam jsme bodově na dělené 7.-8. pozici s Trnavou, ta má ale lepší nejlepší umístění.