O nás

Základní informace

Oddíl Softball Lobkovice se účastní dlouhodobých soutěží České softballové asociace a Pražského svazu softballu. Aktuálně má oddíl jedno dospělé družstvo mužů a čtyři družstva dětí (U9; U11; U13 a U16)

Tréninky a domácí zápasy probíhají na domácím hřišti v Lobkovicích. Rádi mezi sebou přivítáme nové hráče, začátečníky i pokročilé.

Další informace najdete také na facebooku nebo instagramu

 

Z historie softballu v Neratovicích

Softball se v Neratovicích – Lobkovicích začal hrát kolem roku 1984. Zpočátku s násadou od krumpáče a následně, také s pomocí tehdejšího ROH a několika kubánských pracovníků Spolany, i s klasickým vybavením. V těchto letech jsme hráli turnajovým způsobem. V devadesátých letech jsme založili TJ Start Lobkovice, zaregistrovali u České softballové asociace a začali hrát soutěžní zápasy II. třídy pražského přeboru. Postupně jsme se vypracovali až do pražského přeboru a dokonce jsme hráli baráž o II. ligu. V roce 2000 jsme založili dívčí tým Černé můry. V roce 2001 nám město postavilo nové moderní hřiště, které dodnes patří mezi nejkvalitnější hřiště v republice. Další rok jsme se spojili s týmy MFF Praha, které hrály 2. ligu a neměly vlastní hřiště splňující ligové standardy. Tak vznikly týmy MFF Neratovice, které byly podporovány matematicko-fyzikální fakultou UK. V tomto období jsme měli týmy mužů A i B, tým žen, žákyň i kadetů.

Po mnoha letech v II. lize, kdy jsme hráli i baráž o I. ligu hrajeme opět v pražském přeboru, a jelikož jsme ukončili spolupráci s matematicko-fyzikální fakultou UK, rozhodli jsme se v roce 2019 sjednotit názvy týmů a klubu a změnili je na Softball Lobkovice. V roce 2020 jsme založili nový tým dětí, který se nám během posledních let podařilo rozšířit. Momentálně tedy máme jedno družstvo mužů a čtyři družstva dětí.

Průběžně zakládáme nové týmy dětí a mládeže v několika věkových kategoriích.