2. turnaj 3. ligy – Joudrs/Sabat

Poslední květnový víkend jsme se sešly k dalšímu ligovému turnaji. Tentokrát se odehrával v areálech týmů Joudrs a Sabat. My jsme víkend odehrály v relativně slušném počtu 11-12 lidí. Po oba dny na hřiši válčily Andy, Evža, Hubka, Hudla, Janina, Leňa, Marťa, Máří, Míša a Věrka. V sobotu nás doplnila Olí, v neděli pak Adél a Skippy. Kaučovala Madla, v sobotu podpořena Dufi na jedničce.

#41Sobotní rozpis nám přinesl čtyřčlennou skupinu C odehrávající se v Bohnicích. Postupně jsme se utkaly s Eagles B, Spectrem a Tempem B. Přestože začínáme hrát až ve 12 scházíme se jak na pivo a v kompletní sestavě jsme teprve kolem čtvrt na dvanáct. Částečně k tomu přispěla situace na Nuseláku, částečně parking v přilehlých ulicích a častečně notoricky zpoždění jedinci 😉 Trochu mě mrzí, že s Eagles B (pozdější vítěz turnaje) hrajeme hned první zápas. Při absenci Adél se rozhoduji pošetřit spolehlivý nadhoz tedy Hubku s Míšou do druhých dvou zápasů, o kterých předpokládám, že budou pro vývoj ve skupině důležitější. Janina v zádech s větrem a pokusným polem se s tím však perou velmi statečně a s výsledkem 5:2 v náš neprospěch můžeme být spokojeni. V druhém zápase se Spectrem nastupujem v plné sestavě – pole zahrálo, nadhoz držel, útok pálil. Snad nás můžou mrzet jen chyby na metách, díky kterým musela Hubka odházet o inning víc. Výsledek 15:2 pro nás. Stejně jako na prvním turnaji nás čeká rozhodující zápas o druhé nebo třetí místo ve skupině večer s Tempem B. Minule byl náš zápas vyrovnaný a otevřený až do konce. Tentokrát nám bohužel vůbec nevyšel. Jediný co fungovalo byl nadhoz. Ale obrana i útok, od zápasu se Spectrem pouze lehce pozměněné, jakoby si všechno vybraly v odpoledním zápase. Zkrátka a dobře tečeme 6:1. Výsledek nás odsouvá na třetí místo ve skupině a do nedělních bojů na Sabatu o celkové 9.-12. místo. V ranním kříži se tentokrát střetneme s PV B. Obraz hry je bohužel jednoznačný od samého začátku. Pro čestný bod pro moje modré oči dobíhá Marťa v předposledním inningu. A zcela jednoznačně prohráváme 11:1. Poslední zápas turnaje o 11. místo si užíváme a bez výraznějších komplikací vítězíme 5:11.

#30Absolutorium za celý turnaj zasluhuje Hubka na nadhozu. Dvakrát odházela kompletně vítězný zápas. Střídaná byla jen v prohraném zápase s Tempem B a to jen kvůli pošetření sil, nikoli kvůli vlastnímu výkonu. Míša, která měla být původně druhá nejvytíženější nadhazovačka, se tak prakticky na prkno nedostala. Ale obecně, ať byl na prkně kdokoli, to na nadhozu fungovalo. Horší byla celková nevyrovnanost našich výkonu v ostatních činnostech. Naše starty na pálce byly značně proměnlivé – někdy normální, někdy natěšené, leč plné nesmyslných švihu, jindy zase odevzdané. A tohle je věc, kterou si musí srovnat každý sám v sobě. S výjmkou zápasu se Spectrem dokázaly vždy odpálit max tři, čtyři hráčky. A obvykle pokaždý jiný. S nejstabilnější formou se potkala Věrka, která odpálila ve čtyřech z pěti zápasu 5/11 (4xR, 4xRBI, 1x2B, 1x3B, 1xBB, 1xHB). Stoprocentní výkon ještě předvedla Skippy, ale ta pálila jen v jednom zápase, ten se jí ale vydařil na jedničku. Přínosem turnaje bylo nasazení Andy na jedničku a Leni na dvojku. Otevřelo se tím více kombinací pro rozestavení pole, v závislosti na soupeři. Obě holky si s tím vcelku dobře poradily. U Leni je patrná nevyhranost v poziční hře a rychlost reakce, ale to je po dvou měsících venkovní polařiny vcelku pochopitelný 🙂 Každopádně s jejich uvedením se na těchto postech jsem spokojená. Zbytek pole už byl horší. Standart předvedly jen Máří a veteránky Hubka s Míšou. Obecně myslím, že se moc užíráme vlastníma chybama a neumíme je hodit za hlavu. Někdy je lepší „svalit“ vnitřně chybu na někoho jinýho a až po zápase si zanalyzovat, jak to vlastně bylo doopravdy 😉

Výsledkově to bylo úplně stejně jako na prvním turnaji, z toho jsme ale co do vyrovnanosti výsledků a vlastních výkonů mohly být více spokojeni. Věřím, že na turnaji v Jižních Čechách neodejde nadhoz, budou pálit obě části lineupu (jak ty co se jim dařilo na prvním turnaji, ale moc ne na druhým, tak ty co se jim dařilo na turnaji druhém, ale zas ne moc na prvním ;), pole podrží a všechno se to pěkně spojí dohromady 🙂 Pořád si myslím, že můžeme útočit výš než na naše stabilní 11. místo. Těším se na další turnaj. A nakonec ještě pohled na ligovou tabulku po dvou kolech. Už sme 10.-11. ;-)))