1. turnaj 3. ligy – Tempo/Sedlčany

První turnaj letošního ročníku 3. ženské ligy s sebou přinesl hned na úvod několik komplikací. Z hlediska organizace ligy málo pořadatelů, pozdní přihlášky, rozpisy na třikrát,… Z hlediska našeho týmu pak především velký úbytek hrajících oproti loňské sezóně, z toho část nečekaně během poskedních dvou měsíců. Trn z paty nám vytrhl blanický rytíř Dvořka, která doplnila osmičku statečných do počtu devět. Ono osmičlenné jádro tvořily Adél, Hubka, Hudla, Leňa, Márťa, Máří, Míša a Věrka. Jako desátá se na poslední chvíli urvala na první dva sobotní zápasy Skippy, na poslední sobotní a oba nedělní Evža. A jako jedenáctá se v neděli po cca dvacetileté pauze vrátila Oli. Všemu šéfovala Madla v roli kauče.

#22Sobotní skupina nám po různých změnách nakonec přisoudila Joudrs C, Řepy B a Tempo B. Prostě sme byly jediný Áčko 😉 Hrálo se v pražské Libuši, což byla proti původně rozepsaným Sedlčanům příjemná změna. Horší bylo, že jsme hrály první i poslední zápas dne, což byl pro náš ne úplně mladý tým ne úplně jednoduchý úkol. Navíc přišla ráno od Marti ne úplně pozitivní SMSka týkající se zažívacích obtíží, jejíž existenci sem si byla ochotna připouštět pouze v obědové pauze, kdy Marťa vypadala obzvláště zeleně. Nakonec jsme se s tím celkem statečně popraly. V prvním zápase jsme vyzvaly pražské Joudrs, ty narozdíl od nás přisypávaly v téměř každé směně bod až dva a zaslouženě zvítězily 5:8. Softballovou premiéru si odbyl náš letošní (bohužel jediný) nováček Leňa. Pak jsme se přesunuly do Domina na oběd, který u většiny obsahoval polívku nebo tvarohový knedlíky. Po návratu na hřiště následovalo kafíčko a mohly jsme vyrazit na Řepy. Ty jsme za minutu dvanáct „smázly“ 9:8 v dohrávce páté směny. Každopádně těsné vítězství a předchozí výsledky znamenaly, že ve skupině budou Joudrs C určitě první, Řepy čtvrtí a my s Tempem si to v přímém souboji rozdáme o druhé místo. Před tím nás ovšem čekala opět zápasová pauza, kterou většina vyplnila dalším kafíčkem. Máří s Marťou pak snahou koupit si helmu, resp. chrániče v místním obchůdku se softballovým vybavením, což se však z neznámého důvodu nesetkalo s pochopením jeho majitele. K poslednímu zápasu jsme nastoupily celkem dobře. V trojce bohužel Tempo otočilo na konečný výsledek 5:4. Co se dá dělat tentokrát jsme o bod prohrály my a to nás z třetího místa ve skupině poslalo do bojů o konečné 9.-12. místo, které se odehrály v neděli v Sedlčanech.

Sraz byl v 10:45 na místním hřišti. Na místě se ukázalo, že déšť zkomplikoval nedělní rozpis a první nedělní match s Kladnem se přesunul až na 12:30. Při čekání na opožděný zápas nás „potěšil“ merklínský Pepa Liška prohlášením, že jsme jedinej tým co vypadá furt stejně – prý nás dává za příklad ve vytrvalosti ;-). V litém boji jsme bohužel celou dobu tahaly za kratší konec. Ve finishi jsme se sice vzepjaly, ale dorovnání jsme o bod nedotáhly. Prohrály jsme 9:8 a tím se „nominovaly“ do zápasu o konečné 11. místo s Blondies. Průběh zápasu byl přesně opačný než zápas s Kladnem a finální útok blondýn nestačil víc než na jejich prohru 7:5.

#17V prvním turnaji jsme tedy obsadily celkově 11té místo z 16 dorazivších. Oproti loňskému ročníku se sice jedná o pokles z předních příček, ale špatný pocit mít rozhodně nemusíme. Při ztrátě dvou výborných nadhazovaček a několika pálkařských opor jsme vyválčily dvě výhry a tři prohry, z toho dvě těsné o bod, což jak si říká je chyba kauče nikoli hráček :-). Všechny tři nadhazovačky Adél, Hubka a Míša si v kruhu vedly výborně, hrálo se a vzájemně se hezky doplňovaly. Případná změna nadhozu byla vždycky účinná. V poli jsme provedly pár změn. Na kečru se usadila Věrka a vedla si velmi dobře – nadhazovačky podržela, mluvila, běžce běžící na domácí metu vytečovala a nějakou asistenci si taky připsala 🙂 Adél si zahrála na trojce a na jedničce. Ĺeňa vyzkoušela levé i pravé křídlo vnějšího pole, kde se zápas od zápasu zlepšovala. Velkou pochvalu zaslouží Míša za několik opravdu těžkých nedělních catchů. Zatímco nadhozu i poli se celkem dařilo, na pálce to tak slavný nebylo a část hráček se docela trápila. Největším ostřelovačem byla Hubka 0.667 (4/6 – 1x2B, 2xR, 1xRBI), následovaná Marťou 0.533 (8/15 – 1x2B, 7xR, 4xRBI, 1xSH, 3xSB) a Hudlou 0.400 (4/10 – 1x2B, 4xR, 2xRBI, 2xBB, 1xSH, 1xSB). První zkušenosti v pálkařském boxu získávala Leňa a 0.250 (3/12, 1xR, 3xRBI) vůbec není špatný výsledek. Obecně máme rezervy v běhu po metách. Pochvalu za agresivní běh zaslouží snad jen Máří a Marťa, která sice vlítla na metách do tří autů, ale když už byla k nezastavení, tak do toho šla aspoň naplno a se slajdem.

Děkuji všem víkendovým posilám za vydatnou výpomoc. A na konci května se těším na další turnaj, který snad nabídne další hezké a vyrovnané zápasy. Doprobudí-li se po zimě pálka máme určitě šanci šoupnout se v tabulce o kousek výš :-).

Výsledná ligová tabulka: