3. liga počtvrté

První zářijový víkend se uskutečnil v pořadí již čtvrtý turnaj 3. ženské ligy. O pořadatelství se tentokrát podělili Sedlčany s Radotínem. Naše skupina A se odehrála v Radotíně. Postupně jsme se v ní utkaly od 10.00 s Joudrs C a od 13.00 s Mistrálem. Pořadí ve skupinách pak přerozdělilo týmy do jiných skupin, ve kterých už se hrálo o konečné umístění. Nevýhodou naší skupiny A je, že poslední zápas ve skupině mezi Joudrs C a Mistrálem se hraje až v půl osmý večer. A my tedy, pokud neurvem dvě výhry, budeme muset čekat, na její celkové pořadí do večera, neboť 3. ze skupiny hraje ještě od 21.00 jeden zápas.

V pátek ráno hlásí Máří 38,5 a nad naší sestavou začínají viset otazníky. Křivka její teploty nemá klesající chrakter a tak je v sobotu ráno rozhodnuto, že zůstává doma. Otazníky se mění ve vykřičníky. Je jasný, že na víkend jsme bez spojky a že sestava bude lepená víc než obvykle :o) Spojku tak Voťas losoval ze sestavy Adél, Andy, Evža, Haňa, Hudla, Janina, Madla, Marťa, Míša, RS a Věrka za podpory Pana Otce a Terky.

V prvním zápase si spojku střihla Haňa. Než se kolektivně stačíme probudit a rozkoukat prohráváme zcela po zásluze 9:1. Romča tlačila míč do zóny spíš silou vůle a obrana s útokem pokulhávala v mnoha směrech. Spíš to vypadalo, že vlastně ani moc nechceme hrát. Navíc se nám zranila Haňa, která sice dál mohla nějak hrát, ale především běžecky ji zranění významně omezovalo po zbytek turnaje. Naším největším cílem do dalšího zápasu tak bylo se v následující hodině a půl předevšim probrat a nabudit. Chuť do hry se nám určitě zvedla. Elán nám ještě stoupnul s prvním úspěšným zákrokem proti Mistrálu. Ten byl shodou okolností od Evžy, která v tomhle zápase vyfasovala post stažené spojky a vůbec si nevedla špatně. Obrana občas zařídila nějaký bod. Pálka fungovala ve třech z pěti směn. Celkově byl výkon určitě lepší než ráno a stačil nám na vítězství 6:4. Nicméně i v tomto zápase bylo několik míst, která se Voťasovi silně nelíbila. Především řešení našich útočných aktivit při 1-3 obsazená nemá úplně rád – variant jsme předvedly hned několik: např. totální ignorace kauče, aut běžce z trojky, kterého sleduje nehýbající se běžec na jedničce nebo aut běžce z jedničky za přečasný výběh. A to mu Adélka ukázala další den další netradiční řešení :o) Jinak ve většině z těchto situací figurovala Marťa, ale dáváme jí rok, maximálně dva a bude běhat jak čamrda 🙂

Výsledek 1:1 na zápasy znamenal dlouhé odpoledne v Radotíně. To jsme strávili částečně v místním Rozmarýnu, restaurace s výbornou obsluhou, a částečně na hřišti. V hospodě jsme se děsně přežrali a přepily. Došlo i na nestandartní objednávky typu tuplák malinovky. Jedinou slabinou bylo, že neměli mrkvovej dort, ale jinak toho měli dost ;o). Třeba čokoládovou a kokosovou zmrzlinu. Tu si mimo jiné koupila Evža s Věrkou.

Otázka při pohledu na jejich zmrzliny: „A to je velká nebo střední?“
Evža: „Střední.“
Věrka: „Míchaná.“

Pak už jsme se přesunuli vytrávit na hřiště. Zkoukli jsme extraligové chlapské čtvrtfinále, ve kterém Radotín podlehl 0:5 Chomutovu. Přitom jsme probraly kdejakou kravinu. Mimo jiné jsme zvládly Frkařova Vilgota překřtít na Káju po asociační ose Vilík – Gott. Navíc to koresponduje s původně zamýšlenou „včelkou“ Mayou, ze které se nakonec vyklubal kluk. Následoval zápas Mistrálu s Joudrs C. V něm měl Mistrál z našeho úhlu pohledu dvě mise. První byla obdržet alespoň 8 bodů, to se stalo poměrně záhy a my měly jisté, že ve skupině skončíme první nebo druhé. Když už obdržely bodů 12 následovala mise č. 2 otočit zápas ve svůj prospěch, pak by totiž opravdu vzniklo zmiňované kolečko a my bychom v něm měly nejméně bodů proti, takže bychom postupovali z prvního místa. To se kupodivu nestalo. Ve skupině končíme druhé, což nás posílá do bojů o 5.-8. místo, které proběhnou v Radotíně.

Další den nás čeká nejprve Kladno. Házet má Romča na Madlu a je potřeba začít lépe než včera. Baterie se jala řádně rozcvičit a včas zaujala místo v kleci. Výsledkem bylo, že Madla střelila odpalem Romču přímo po klíční kost na házecí ruce. Romču to zjevně dost probralo, protože pak po prvních nejistých hodech přepnula na vyšší rychlost a k tomu neskutečně poslouchala 🙂 Navíc jsme všechny řezaly a běhaly jak divý a výsledek byl po 90 minutách 3:18 v náš prospěch. Po zápase jsme se vydali na obídek. Původně jsme chtěli vyzkoumat ňákou jinou hospodu než v sobotu. Nakonec jsme ale zase jsme skončily v osvědčeném Rozmarýnu. Tentokrát byla neuspokojena Romča, když neměli smažáka, a tak si objednala v pořadí již třetí víkendovou pizzu. Opět sme se přežrali, naštěstí bylo dost času na vytrávení.To se nám asi povedlo líp než Merklínu, který jsme v boji o páté místo přehrály 10:4 (oficialní zdroje teda tvrdí 9:4).

S jednou prohrou jsme tak skončili celkově na 5. místě. I tak jsme se ještě udržely na ligovém čele. O pouhý bod před Tempem B, se kterým jsme se dosud neutkaly. 3. příčku zatím okupují Eagles B a to i přesto, že jeden turnaj vynechaly, ty zbylé (včetně tohoto) totiž naprosto přesvědčivě vyhrály.

Závěrem řici, že jsme si zahrály od druhýho zápasu dobrej softík, kterej držel hlavně nadhoz s útokem. Na pálce tlačily hlavně Romča, Madla, Hudla i Míša. Obrana sice pokulhávala, ale s tím se dalo dopředu tak ňák počítat. Celkově převažují pozitivní pocity z fajn víkendu. Už se těšíme na ten rozhodující první říjnový víkend na Sabatu.