3. liga potřetí

Další turnaj třetí ligy se koná v nám dobře známém Merklíně, který kooperuje se Spáleným Poříčím. Riskujem a zamlouváme ubytování U Josefa s dvojměsíčním předstihem a rizikem přejíždění do Poříčí. Naštěstí všechno vychází jak má a naše skupina A se hraje v Merklíně. Spolu s námi dostaneme do skupiny Eagles B (vítěze 1. turnaje) a Mistrál. Navíc víme, že pokud skončíme první nebo druzí ve skupině, zůstaneme v Merklíně i v neděli. A tento cíl by měl být reálný. Ale postupně.

Do Merklína přijíždíme v hojném počtu už v pátek. Postupně doráží Pan Otec s Evžou, Máří a Terkou, Věrka s Janinou a Marťou a Míša s Andy, Madlou a ROmčou. Později ještě dorazí Haňa s dětma. Na večírku řešíme matematickou úlohu vycházející z Terezčiny hry Dobble. Matematicky zaměřená čast osazenstva postupně mění trochu zadání, ale nakonec vypotí vzorec n x (n-1) + 1, zatímco humanitní část osazenstva (Máří) na to jde hrubou silou a obětavým výkonem podporuje platnost vzorce. Nespecififikovaná skupina Evža s Romčou úlohu nejprve ignorují, ale nakonec dělají kontrolu Máří. Úkol postoupila Janina, která už ví na co mají její kolegové Ptáka, manželovi a dvěma docentům a přislíbila brzy dodat výsledky. Schválně jestli budou totožné 😉

Dopoledne stíháme královskou snídani a pak se to různí – někdo procházku, někdo na hemenex a někdo další spánek. Sraz jsme měli až v jednu na hřišti. Páteční grupu ještě doplnily Adél, Hubka, Hudla a Skippy. A na koloběžce se zjevil Voťas jakožto náš víkendový kauč.

Jako první jsme se utkaly s holkama z Eagles B, které nás při posledním střetnutí pěkně rozstřílely. Dvoubodové vedení z prvních dvou směn jsme neudržely a odešly s prohrou 2:8. Chtěly jsme je aspoň víc potrápit, ale nevyšel nám útok ani obrana. Eagles tímto zápasem vyhrály skupinu a nakonec zaslouženě i celý turnaj, ani jednou neprohrály a všechny výsledky byly jednoznačně v jejich prospěch.

O druhém a třetím místě ve skupině rozhodoval večerní zápas s Mistrálem. V pálkařském boxu pokračovala ranní mizérie. Mistrál na tom byl díky Romče ještě hůř než my a tak jsme vyhrály 11:4. Druhý flek ve skupině nás jednak poslal do bojů o celkové čtvrté až šesté umístění v turnaji a jednak nás udržel v Merklíně. To bylo fajn ale stejně nás čekalo ranní vstávání.

Večírek se tradičně vydařil. Pod vlivem desítky, jedenáctky, dvanáctky, šestnáctky i vínka jsme se moc hezky uvolnily. Kauč po našem super výkonu chtěl asi přepnout na dámské myšlení a tak to zkoušel přes mix pomerančového džusu s bílým vínem. No co si budem povídat moc mu to nepomohlo a ani v neděli z nás asi moc nadšenej nebyl.

Hned ráno jsme nastoupily proti Spectru, kterému jsme měly co vracet z posledního turnaje. I tentokrát to bylo o bod, 5:4, ale v náš prospěch. Přestože se na pálce stále nedařilo, byl to asi náš nejlepší zápas na turnaji.

Po něm jsme daly dvě svačiny, teda svááááááááčiny. Myslím, že v nich byl náš výkon konečně kvalitní 🙂 Následovala třízápasová pauza vyplněná balením, obědem, spánkem, běháním (kdo jinej než Adél) …

Poslední zápas jsme vyzvaly Kladno. Ani tentokrát nebyl náš výkon nikterak přesvědčivý. Pálka měla alespoň vzrůstající tendenci, na rozdíl od obrany, která měla tendenci klesající. O ne příliš kvalitním výkonu hovoří výsledek 9:14 v náš prospěch.

Bilance tří výher a jedné prohry, která nám vynesla celkové 4. místo, nezní nijak hrozně. Ale náš výkon byl nemastný neslaný. První dva turnaje jsme se opíraly o pálku, ta teď byla přímo děsivá. Řada pálkařů pálila jeden luft za druhým. Utrpení některých pálkařů zmírňovaly soupeřovy nadhazovačky, několika dobře mířenýma ranama. Nebyl nikdo kdo by dokázal odpálit v každém zápase. Příjemným pálkařským výkonem se prezentovala Marťa. Ze zbytku jmenuju ještě Haňu, Máří a Hudlu. Obrana fungovala oproti předchozím turnajům naopak o trochu líp, ale k bezchybnému výkonu to mělo ještě hodně daleko. Za slušnou výsledkovou bilanci tak můžeme děkovat především nadhazovačkám Romče (víkendová ERa 0,62!), Haňe a Adélce. Poděkování patří také Voťasovi za trpělivost s naším spolkem – díky 🙂

Po společenské stránce se turnaj vydařil, jak jsme od výjezdu očekávaly. Ani výsledkově to nedopadlo špatně a pocitově to snad příště zase trochu vytáhneme.

I přesto, že jsme se poprvé nevyšplhaly na pomyslnou bednu, strávíme prazdniny na čele ligové tabulky. A tak je potreba udělat print screen a ještě chvilku se jím pokochat 🙂