Sehrávací víkend v Nera

O víkendu jsme se, po neúspěšné snaze přihlásit se v tomto termínu na ideálně mimopražský přípravný turnaj, slezly v Neratovicích.

Sobota byla zaměřena softballovou osvětu napříč celým týmem, kdy jsme si ujasnily, že náš sport obnáší několik standartních situací, které mají nějaká standartní řešení. Tyto situace jsme řešily jak z pozice útoku, tak z pozice obrany. Bylo toho poměrně hodně a je jasné, že ještě chvíli bude trvat než si to sedne. Odnést bychom si z toho měli především ponaučení, že se ve hře vždycky snažím najít si nějaké místo, kde bych byla užitečná. Tj. hraju míč, hraju metu, zabíhám metu, někde něco nastavuju,… Rozhodně by se mi nemělo stát, že se odehraje situace a já bloudím polem sem a tam, a když už se mi stane, že zabloudím, tak bych se alespoň po ukončení rozehry měla zamyslet nad tím, kde jsem to vlastně měla být. Souhry a běh po metách jsme proložily gulášem u fotbalistů. Pauzu jsme ještě prodloužily Madliným odkýváním Janinou vhodně načasovaným kafíčkem 🙂 Celý den jsme pak zakončily pálkařským trojkolečkem, ve kterém si každý odbyl několik startů na Romču, Adélku a Janinu. Velká škoda, že na soustředění nedorazily naše další nadhazovačky. Mohly jsme těch startů nasbírat víc. Z původního plánu jsme toho nestihly sice poměrně dost, ale zato, myslím, vše podstatné k čemu je potřeba více lidí, ideálně celý tým.

V sobotu se soustředily Andy, Adél, Bajzun, Janina, Madla, Marťa, Máří, Romča a Věrka.

V neděli jsme měli dohodnuté dva přátelské zápasy s Kladnem. Haňa hrála tentokrát ještě ve svém domácím dresu, protože by jich jinak nebylo 9. Nás bylo devět akorát ale přece jen nám chybělo pár lidí základní sestavy. V poli jsme tak trochu experimentovaly a se standartní sestavou to nemělo moc společného. Na druhou stranu jsme nedostatky v poli, kterých nebylo pomálu, byly schopni nahradit silnou pálkou, když se chytal úplně celý lineup. Oba zápasy měly být původně pětiinningové. Nakonec se první nepředvidatelně natáhl a druhý jsme pak hrály na čas asi 40 minut.

MFF – Kladno 18-17

Zápas odházela Adélka a dostala pěkně do těla, když odházela kolem 40 pálkařů. Před dohrávkou pětky (tedy posledního domluveného inn) tečeme o pět bodů. Milan posílá na nadhoz Haňu a my se rozstřílíme. Konec lineupu úspěšně naplňuje mety a začátek stahuje body. V prvním TB dotahuje Kladno 3 body, my odpovíme stejně, ve druhém Kladno přidá opět 3 body, my 4 a první těsné vítězství je na světě. Vítězný bod (Věrku) stahovala odpalem na nadhoz Hudla. Všechny jsme nasbíraly cenných 5 startů. Pálkařský prim hrála tradičně Romča (2xBB, 3xH, 4xR, 2xRBI), tentokrát jí ale zdatně sekundovaly všechny ostatní. Kečrovskou premiéru si odbyla Věrka. Dvojku si chvilku zkusila Andy. Ale ukázalo se, že Bajzun na spojce je třeba obklopit zkušenějšími hráčkami, aby se vzájemně udirigovaly. Což je teda vcelku logický, když vezmu v úvahu, že tam hrála svůj třetí zápas.

Sestava: Madla 2B/C, Bajzun SS, Romča CF, Adél P, Marťa RF, Věrka C/LF/3B, Andy LF/2B/LF, Janina 1B, Hudla 3B/2B

Kladno – MFF 0-6

Na druhý zápas jsme nasadily Romču. Bohužel nemáme zápis pole (nebyli lidi), ale házela moc hezky. A SO hodila za ty tři odehráné inningy hned několik. Tipuju tak 6 a tři auty z pole, ale možná to bylo i víc. Kladno zkoušelo novou nadhazovačku, kterou jsme rozpálily. Opticky to myslím už od začátku vypadalo, že máme navrch.

Sestava: Madla C, Bajzun SS, Romča P, Adél 2B, Marťa RF, Věrka CF, Andy LF, Janina 1B, Hudla 3B

Závěrem je třeba poděkovat našemu nedělnímu supportu – rozhodčím Márovi a Přemovi, kauči Danovi (chudák šel vyvenčit psa a hned dostal funkci 🙂 a Jirkovi za ovládání tabule. Díky kluci. V užším kruhu jsme se pak přesunuli na pivo a obídek k fotbalistům. Trochu sme působily jako bychom nejedly několi dnů.

Díky všem za další fajn víkend.