Joudrs Indoor Cup – W3

Naše druhá sportovně společenská zimní aktivita se odehrála v bohnických nafukovačkách druhý březnový víkend. Halové turnaje jsou vítaným zpestřením zimní sezóny. Hlavní rozdíl oproti klasické outdoorové verzi softballu spočívá v kratší metové vzdálenost (pouze 16 metrů), minimálním outfieldu (obvykle na devítce) a použití flexiballů ve hře. Těsně před víkendem trochu tušeně přicházíme o Marťu vyžírající si své lyžařské zranění.

V sobotu se tak scházíme v deseti lidech bez kečrů, ale aspoň s Tomínem, který se na zápasy v naší skupině D ujal role kauče. Do ní nám byly přisouzeny joudrsí juniorky a nováček extraligy z Ledenic.

MFF – Joudrs juniorky 3-5

Jako první jsme se střetly s Joudrs a myslely si, že to bude zápas, který rozhodne, zda ve skupině skončíme druhé nebo třetí. Ukázalo se, že v devět hodin ráno nefungujeme úplně nejlépe a krom toho, že nejsme schopné odpálit, nejsme schopny ani základních věcí jako pokrýt kauče na 1B, sbírat pálku … Zápas to nebyl zrovna nejpohlednější, protože se oboustranně prakticky vůbec nepálilo. Jediný odpal zápasu zaznamenala Romča. Joudrs neodpálily vůbec. Ale dostaly více met zdarma, které dokázaly úspěšně přetavit v body pomocí ťukanců do infieldu, SB, PB a WP. Pozitivum zápasu – pokud Romča nabídla míč, pole si s ním až na jednu výjmku bez problému poradilo. Vynikající výkon na jedničce předvedla Bajzun (asi patý zápas na tomto postu), která udržela několik těžkých míčů.

Sestava: Madla (C), Hudla (3B), Adél (SS), Romča (P), Bajzun (1B), Haňa (2B), Věra (CF), Janina (RF), Andrea (LF)

Ledenice – MFF 1-3

Nutno podotknout, že na nás nepostavili svoji nejsilnější baterii. I tak se náše pálka hemží jedním So za druhým. Nadhazovačku, ale naštěstí pro nás moc nepodržel kečr, a my z minima vytěžili maximum ve druhé směně, kdy jsme po hitu, BB a 2 x SO-PB získaly 3 body. Z opačné strany trochu očekáváme střelnici, na kterou jsme byly zvyklý, když jsme se s nimi potkávaly předloni ve třetí lize. V průběhu dvou inn ale pouštíme jen jeden bod. A do dohrávky trojky jdeme s vědomím, že je to směna poslední a že máme náskok dvou bodů. První nabídku spolehlivě likviduje Bára na spojce. Pak ale ledeničtí obsazují dvojku a trojku a na prkně střídá Adélu Haňa. Pomůže nám strop a jsou dva auty. Pak Madle utíká nadhoz, ale naštěstí ne moc a tak stihne tečovat bežkyni z trojky u domácí mety. Začínáme se radovat. Ale ukazuje se, že radost je předčasná. Hrajeme ještě jednu směnu. Na pálce nic nepředvedem (3xSO proložilo 1xBB) a jdeme bránit za stejné situace jako minule. Haňa naštěstí drama nepřipouští. Po SO, přicházejí dva odpaly pro vnitřní a můžeme slavit. Stejně jako v prvním zápase i teď fungovala dobře obrana. Pochvalu zaslouží Bára za premiéru na spojce (4 auty a 2 asistence), k tomu přidala náš jediný hit zápasu. Pro celý tým je pak myslím velice cenná zkušenost udržení zápasu po třetí směně a znovu pak po čtvrté, kdy bylo přece jen celkem obtížné se znovu zkoncentrovat.

Sestava: Adél (P/2B), Madla (C), Haňa (2B/P), Romča (CF), Bajzun (SS), Hudla (3B), Janina (RF), Míša (1B), Andrej (LF)

Tohle vítězství nám trošku zahýbalo plány, protože najednou vůbec nebylo jasné jak naše skupina dopadne. Nějak jsme předpokládaly, že Ledenice přehrají Joudrs, vznikne kolečko a pak se uvidí. Tomíno se jede věnovat rodině a jako kauč si odnáší bilanci 1-1. Děkujeme 🙂 A my razíme na obídek do pizzošky. Sabatí frndičky se akorát zvedají a uvolňují nám tím stůl přesně pro deset lidí. K jídlu přidáváme pivo a razíme procházkou přes čimický háj zpátky do haly. Tam zjistíme, že mladý Joudrs porazily Ledenice 3:2, kolečko se nekoná a my jsme končíme ve skupině na druhým místě. To je super zjištění. Současně to znamená postup do horní skupiny, ve které se potkáme s těmi nejlepšími. Našimi soupeři se staly postupně juniorky Eagles (vítěz sk. A), Sabat A (vítěz sk. C) a Joudrs B (2. ze sk. B). První dva zápasy připadají ještě na sobotu – první je v 16.30 a druhý do 19.00. Hudla s kajícným výrazem hlásí, že musí na rodinnou oslavu a že nestíhá ani ten první. Takže jsme v devíti, bez kečra a bez kauče. Naštěstí se ukáže, že Máří už je u Brna a večerní zápas stíhá určitě a odpolední možná. Navíc máme kliku i s Bohym, který na 80% přislíbí kaučing večerního zápasu. Nakonec díky skluzu stihnou oba zápasy jak Bohy tak Máří, která tak na poslední chvíli zbavuje Věrku premiéry na kečru.

MFF – Sabat A 2-5

Hned v úvodu dělá Sabat po dvou našich chybách dva body. Pak nám Bohy poupraví obranné postavení a dalších chyb už se vyvarujeme. My korigujem na 1:2 ve trojce. Zápas je poměrně svižný a vyrovnaný až do posledního 5. inn. Sabat navýší po HB, BB a dvou hitech na 1-5, my v dohrávce přidáme jen bod a to nestačí. První asistenci z vnějšího pole si připisuje Andy.

Sestava: Madla (2B), Bajzun (SS), Adél (3B), Romča (P), Haňa (1B), Andrej (LF), Věra (CF), Míša(RF), Máři (C)

MFF – Eagles juniorky A 1-7

Pálkařská nemohoucnost se nás drží dál. Ale aspoň občas už někdo vystřelí, ale jsou to takový osamocený výstřely do tmy, takže z toho nakonec uklohníme jen jeden bod a to ještě díky dopomoci krčského pole. Únava na nás začíná doléhat i v poli a tak občas uděláme nějakou tu chybku. Zápas mají krčandy poměrně s přehledem pod kontrolou. Přece jen 16 mladých juniorek má oproti našemu desetičlennému spíše veteránskému uskupení drobnou kondiční výhodu 🙂

Sestava: Madla (2B), Máří (C), Adél (3B), Romča (DP), Haňa (P), Věra (CF), Bajzun (SS), Andrej (LF), Janina (RF), Míša (1B flex)

Z haly odjíždíme v osm. Bohy i tobě díky za kaučing, díky kterýmu sme nedostaly větší klepec 🙂

V neděli hrajem v 11, když naše řady rozšíří Evža. Navíc dojede hlavní zapisovatel Barka s Bárou a pupkem. Ale tentokrát už si opravdu musíme poradit bez kauče.

Joudrs B – MFF 10-0

Poslední zápas ve skupině hrajeme s pozdějším vítězem. No tenhle zápas se nám fakt nepovedl. Na pálce sme se střídaly po trojičkách, když se na metu nepodíval vůbec nikdo. A v poli jsme vyrobily značné množství chyb především na jedničce, která vypadala, že je zakletá 🙂

Sestava: Máří (SS), Madla (2B), Adél (P/CF/RF), Haňa (DP/P), Hudla (3B), Věra (CF/DP), Bajzun(1B)/RS (1B/RF/CF), Andrej (LF), Janina (RF/1B), Evža (C)

Bylo jasné, že ve skupině končíme 4. a čeká nás zápas o konečné 7. místo. Pro změnu s Joudrs, ale juniorkama, takže reparát prvního sobotního zápasu. Cíl v pauze byl jasný – nabudit se, probrat se a jít do toho na plný pecky. Rozhodně jsme věřily, že na ně máme.

Joudrs juniorky – MFF 2-1

Hned od začátku do toho vlítnem. Jenže z dvojky trojky obsazené bez autu bod nedovezem. Bod uděláme až o směnu později, ale další tři nám zkejsnou na metách. Mládí po přehozu trojky srovnává. A my najednou zase nic – mladinká nadhazovačka začne používat change a my se na to krásně motáme. V obraně sice držíme, ale juniorky přece jen ještě jeden bod dovezou a hubené vítězství si už vzít nenechají.

Takže nakonec je z toho osmé místo. Co se týče umístění můžeme být maximálně spokojeni a to i přesto, že jsme vlastně vyhrály jen jeden zápas, který nás ze skupiny katapultoval do horní osmičky. Z dvanácti účastníků, mezi kterými byly dva extraligové týmy, spousta druholigových (loňských nebo letošních), jedny němky a tři mladinké týmy. Sehrály jsme několik slušných zápasů proti papírově výrazně silnějšímu soupeři. Na čem se dá stavět je obrana (když zrovna spolupracuje jednička ;)). Bajzun se výborně chytla na spojce, což nám při Dufiné studijní misi, dost vytrhlo trn z paty. Adélka se na trojce v sobotu rozhrávala a v neděli už ji hrála velice dobře, takže i tady jsme k Hudle našli alternativu. První zápasy s námi odehrála Andrea a taky myslím velice slušně – měla hit a vůbec míče s nadhozu docela bez problému kontaktovala a ve vnějším poli si připsala jak auty tak asistenci. Při absenci kečrů odchytala dva zápasy Madla a i to je nějaká varianta, se kterou se asi dá hrát. Po osmi letech se do dresu matfyzu vrací pro letošní sezónu Haňa. Výborně funguje jako dohazovač a navíc máme dalšího infieldra (1B, 2B). Oproti spokojenosti s obranou pak visí velká nespokojenost s pálkou. Pravda většina z nás v zimě pálila právě jedno a to na nedávném soustředění, ale ani ty ulejvky sme nepokládaly s jistotou. Pořád máme rezervy v běhu po metách (nejen u těch služebně mladších). A tak nám nezbývá než doufat, že s venkovními tréninky se do kontaktu s míčem dostaneme přece jen častěji a že se to snad zase někdo potká. Na druhou stranu si můžem o to víc pamatovat ty povedené starty (opravdu jichj nebylo mnoho 😉 a komu se nepovedl odpal, měl určitě aspoň chycený linedrive, pěkný faulball, nebo hezky trefený nízký strop 🙂

Účastníci zájezdu: Adél, Andrea, Bajzun, Evža (1/3), Haňa, Hudla (2/3), Janina, Madla, Máří (2/3), Míša (2/3), RS, Věra

Ještě jednou velké poděkování sobotní kaučovské výpomoci Tomínovi a Bohymu 🙂

Kompletní výsledky turnaje jsou k nalezení zde, konečné pořadí tady .