Holky podruhé na přeboru

#DvořkaDruhý podnik pražského přeboru žen se uskutečnil v naší režii v Neratovicích. V sobotu jsme v rámci turnaje systémem každý s každým sehrály tři devadesátiminutové zápasy. V neděli nás čekal dabl se Spectrem a po dlouhé době hra na sedm směn. Někteří z nás už zapomněly jak může být těch sedm směn dlouhých :o) Většina si to však pamtovala moc dobře a bránila se tomu zuby nehty :o) Předpověď slibovala pohodových 20 stupňu, namísto toho byla pěkná výheň. Ještěže už jsme zvyklý, že letos to jde z extrému do extrému. Celý víkend jsme byli v pohodovém počtu 12-13 lidí, což bylo tak akorát, aby si všichni zahrály a zároveň, abysme se nezbláznily z neustálého hrabání a kropení, které s sebou pořadatelství přináší. Lajnování se na všechny zápasy zhostila Janina, ale už jsme vytipovaly, že by to příště mohla zvládnout i Marťa. Oba dny se na hřišti objevily Adél, Dufi, Hubka, Hudla, Janina, Madla, Marťa, Máří, Paty, Romča a Věrka. Po jednom pak přidaly metadorky Barka, Dvořka, Evža a Míša. První zápasové zkušenosti sbírala o víkendu Paty, v neděli už to bohužel kvůli silné alergické reakci nešlo a tak odehrála jen jeden zápas, ve kterém se dostala na metu a Janinu statisticky posunula do role nebezpečného běžce :o).

V sobotu jsme se posilněni Dufiiným výborným mřížkovým koláčem vrhly na prvního soupeře, kterým bylo Spectrum. No ve trojce jsme jim dali trochu čuchnout, ale nakonec jsme odskočily až na 12:4 v náš prospěch. Následovala zápasová pauza, kterou jsme strávili doplňováním energetických zásob u fotbalistů a tísněním se v rozhodcovně, což bylo jedno z mála míst, kde bylo docela příjemně. Pak jsme si v rychle ubíhajícím zápase poradily s Kladnem 9:4. K prvnímu zranění přišel víkendový otloukánek Dufi, když jí do holeně naskočil soupeř při souboji kdo z koho o třetí metu. Dufi ho vyhrála! Po tomto zápase nás opustila fotogravka Péťa, které tímto děkujeme za další várku fotek. Následovala další zápasová pauza, po které jsme se utkaly s Přírodními Vědami. Do zápasu jsme se pustily s vervou, ale soupeř se pak s o to větší vervou pustil do obratu a z příznivého stavu 1:7 odcházíme nakonec poraženi 10:7.

#DufiV neděli zaujala především Marťa, která hned po příjezdu začla shánět, kde by složila svoji hlavu. Titul se holt oslavit musel :o) Gratulace! Nakonec prospala první zápas v buňce a do druhého nastoupila celkem ready na sedmičce. Pozici začínajícího nadhazovače se ubránila Hubka a tak veškerá večerní příprava přišla vniveč ;o) Po předělané sestavě tak na prkno nastoupila Romča, která vyházela první výhru v poměru 13:7. Druhému zápasu už se Hubka nebránila a vyházela druhou výhru dne, tentokráte 6:7 v náš prospěch. Oba zápasy odkaučovala z mety Madla, což nebylo úplně ideální. Asi budem muset doplnit zajetý tandem Evža, Madla o nějakého dalšího adepta.

Velké poděkování zaslouží především dobře pracující baterie, které v důležitý moment tým vždycky podržely. Obecně byly dobré vstupy do zápasů. Ve všech zápasech jsme vedly a pouze jednou se nám nepodařilo udržet vítězství. Ne úplně stabilní výkony předvádělo pole. Sice se blýsklo několika nadstandartními zákroky, především v prvních fázích zápasu nám často pomohly k udržení čistého konta, ale s přibývajícím časem začlo více či méně chybovat. Na pálce předváděly kvalitní výkon, o který se dalo vždy opřít především Adél a Dufi. Pořád máme velké mezery v běhu po metách.

Nicméně s víkendovou bilancí 4:1 můžeme být spokojeny. Všem spoluhráčkám děkuji za skvěle strávený víkend!