První hrácí v přeboru – holky

O víkendu jsme konečně sehrály první zápasy Pražského přeboru žen. Před víkendem tomu, ale nikdo příliš velkou naději nedával. Předpověď hovořila o vytrvalém dešti a šílené zimě.

V sobotu jsme se sešli na kladenském hřišti v počtu 11 hráček, 1 kauče (díky Voťas), 2 dětí a 1 hlídače. Počasí alespoň v průběhu prvního zápasu nebylo tak dramatické jak se očekávalo, rozhodně bylo výrazně tepleji. Drobný deštík však doprovázel celý první zápas s kladenskou zálohou vedenou extraligovou baterií. Podrobnosti o našem prvním přeborovém vítězství 10:9 si můžete přečíst zde. Druhý zápas následoval hned po tom prvním. Bylo potřeba dořešit, kdo zahraje spojku, když bude Dufi chytat. Nakoec Jirka vylosoval Romču, což se s ohledem na její ruku, asi jevilo jako logické řešení. Po slibném úvodu 3:0 po prvním inn přišla průtrž mračen, zápas byl pro nehratelnost hřiště bohužel zrušen a přesunut na 26.6. od 18.30 do Neratovic. Romča na spojce si na míč nestihla sáhnout a tak si na objevení jejího talentu budeme muset počkat do příštích zápasů 😉

V neděli jsme s naprostou nedůvěrou přijížděli opět na kladenské hřiště. K našemu velkému překvapení se hrálo a hřiště vypadalo úplně v pohodě. Zato celou dobu pršelo, byla zima a foukal studený vítr. Před prvním zápasem – opět s Kladnem B – jsme tentokrát vyděsily Janinu sdělením, že hraje jedničku. Po počáteční nedůveře pochopila, že to není vtip 🙂 Zápas jsme poměrně snadno dotáhly k vítězství 9:3, podrobnosti tady. Kaňkou zápasu bylo Evžino odřené koleno, které ji znemožnilo odchytat dueal s PV. Takže jsme opět měly jednu velkou neznámou. Důvěru nakonec dostala Skippy. Šokovaně vypadala ona i pitcheři, ale nakonec se s tím baterie poprala 🙂 Zápas tak odkaučovala Evža, která se rázem ocitla na lavičce. PV si na nás smlsly poměrně snadno, o jejich vítězství si můžete přečíst zde.

O víkendu se ke svým prvním soutěžním zápasům postavily Marťa a Bára, pro kterou to byly její první zápasy vůbec. Obě si připsaly první úspěšné i neuspěšné zásahy v poli – Bára na 7 a krátce na 1B; Marťa na 3B a 9. Ani jedna z nich se neztratila v line-upu. Obě si celkem úspěšně poradily především s kladenskými extraligovým nadhazovačkami, dostávaly míč do hry, sebe na metu a stahovaly body. Akorát Báře budem muset udělat rychlokurz v běhu po metách 🙂

A kdože to všechno hrál? Oba dva dny odehrály Bára, Dufi, Hubka, Hudla, Janina, Madla, Marťa a RS. Po jednom dnu pak přidaly Ady, Barka, Dvořka, Evža, Míša a Skippy. Díky všem.