Do Mladých Buků za 3. ligou

Ženská třetí liga zahájila svoji druhou sezónu 4.-5. května v Podkrkonoší. My jsme se zúčastnili v nevídaném počtu 12 hráček, jedné ne-hráčky, 3 dětí, 3 manželů a jednoho psa. Nutno říct, že jsme si nenechali zkazit věkový průměr hráček 36,5 roku účastí našich (údajně existujících) mladých nadějí.

Ubytování tentokrát zajistil náš referent Věrka v penzionu „U našich“, a byla to (jako vždy) dobrá volba. Stravovali jsme se na hřišti a také v naší od loňska oblíbené indonéské restauraci Borneo. Ta se ovšem dokázala přes zimu změnit k nepoznání, a bohužel nikoli k lepšímu. Přítomnost tolika lidí obsluhu znervózněla natolik, že nosila jídlo po cca 2 hodinách, jiné než objednané, studené a o něco menší, než jste čekali. Takže jsme raději večer opustili Indonésii co nejrychleji a tužili partu popíjením na pokoji U našich.

Začátek turnaje nestihly Skippy s Romčou. Dokonalý plán, že Skippy vyzvedne cestou z Prahy Romču v Hradci, bohužel nepočítal s tím, že Romča na pardubickém nádraží nerozezná lokálku do Hradce od pendolina do Prahy. Nutno říct, že Skippy zvládla trasu Neratovice – Poděbrady – Praha – Mladé Buky stylem „Loprais jede Dakar“, takže holky byly k dispozici už v polovině prvního zápasu.

MFF – Blondies České Budějovice 8:4
Soupeř patřil ještě před pár roky k otloukánkům i v Jihočeském přeboru, ale dokázal se slušně vypracovat a loni nám nadělil nepříjemnou porážku, takže jsme mu měli co vracet. Začátek ale moc na odvetu nevypadal, Blondýny seskupily 3 hity, BB a náš error a prohráváme 0:3. Naštěstí i soupeřova obrana byla na začátku zápasu v nedbalkách, při naší první pálce nás pustili 5x na metu errorem, a obrat na 6:3 se ukázal jako rozhodující. Ve trojce jsme navýšili vedení o další 2 body a pak už přišla jen korekce na závěrečných 8:4 ve čtyřce. Za nás úspěšně (3SO, 1ER) odházela complete game Hubka (naštěstí se přes zimu nevysílila trénováním) na Evžu (1CS, 0SB, 0PB). Na pálce jsme toho moc nepředvedli (2 hity, Dufi 3B a Evža), ale Jihočešky pomohly 6 errory a 5 BB.
Madla 4, Barka 3, Dufi 6, Evža 2, Dvořka 7, Adélka 8, Janina 9, Míša DP, Hudla 5, Hubka 1flex.

SaBaT – MFF 7:1
Zápas s tradičním soupeřem jsme začali celkem nadějně, Madla dvoumeťákem posunula a Dufi groundballem stáhla vedoucí bod, a to ještě Romčin krásný linedrive skončil smolně nuceným autem na dvojce. Jenže to bylo z naší strany prakticky všechno, naopak SaBaT využil úvodního Míšina boje s nadhazovacím prknem (první 3 pálkařky BB) a hned otočil na 1:4. Pak Míša nechala prkno prknem, stoupla si vedle, a hned to šlo. Nicméně Trójanky přesto přidaly po bodu ve trojce, čtyřce (to už na Adélku) i pětce (na Romču) a v poklidu dovedly zápas do výhry. My jsme se loňskému podzimu, kdy jsme SaBaT na stejném hřišti dvakrát hodně potrápili a v baráži porazili, tentokrát ani nepřiblížili. Zápas odházely Míša, Adélka a zakončila Romča, odchytala celý Dvořka. Bohužel naše baterie toho Sabaťandám povolila moc (7BB, 1HB, 8SB) na to, abychom s nimi mohli držet krok. Na pálce si bouchly po hitu Madla (2B), Hubka a Hudla, bylo ale znát, že souvislý tlak proti lepším týmům nedokážeme udržet.
Evža 8, Romča 3(1), Madla 4(9), Dufi 6, Dvořka 2, Skippy 7, Hubka DP, Janina 9 (Barka 3), Hudla 5, Míša 1flex (Adélka 1flex).

Ostravská Universita – MFF 4:12
Ostravačky přijely do Buků v minimálním počtu 9 hráček a na jejich výkonu to bylo celý turnaj znát. S námi ale začaly dobře. Nejprve nám vyndaly dva běžce na metách, takže jsme z dobré pálky vytěžili jen jeden bod, a samy pak využily rozpačitého startu Romči na nadhozu (4BB) i Evži na kečru (5SB) a vedly 4:1. Naštěstí nás uklidnila hned naše druhá pálka, 5 BB a 3 hity přineslo rozhodujících 6 bodů. Změnili jsme kečra (šla Dufi) a tím se srovnal nadhoz, jak už to tak bývá. Ve zbylých třech směnách už Romča dala 5SO a pustila na metu jen 3 hráčky, ze kterých jednu vyndala na HP Skippy krásným příhozem z outfieldu (podobný měla i proti SaBaTu). Pálkařsky to byl určitě náš nejlepší zápas na turnaji, vynikly Evža (3/3) a Romča (2/2), po hitu měly i Dufi (3B, 3RBI), Barka a Skippy.
Madla 4, Barka 3, Romča 1, Dufi 6(2), Evža 2(8), Adélka 8(6), Skippy 7, Míša 9 (Dvořka 9), Hudla 5.

MFF – Wroclaw 0:13
První mezinárodní zápas v novodobých dějinách ženského Matfyzu nakonec skončil debaklem. Zkusili jsme velmi dobře pálící Polky zaskočit Míšinými plazivci, ale hned v první obraně nepodrželo pole – E5 a E8 a rázem je to 0:2. Druhý inning jsme naopak i přes 2 polské hity ustáli bez bodu, ve třetím se ale naše obrana rozsypala. Wroclaw otočila line-up, dala 4 hity, svoji trochou do mlýna jsme přispěli i my a rázem tečeme 0:7. To už házela Adélka, ale ani ona nezabránila dalším 6 bodům ve čtyřce – dala 4 BB, soupeř 3 hity a bylo vymalováno. Náš útok se proti vratislavskému mládí neprosadil, Madla byla na metě 2x (1/1, 1BB), Adélka 1x (1/2), ostatní vůbec.
Madla 4, Barka 3, Romča 8, Dufi 6, Dvořka 2(7), Adélka 7(1), Hubka DP, Janina 9, Skippy 5, Míša 1flex (Evža 2flex).

PV Praha – MFF 12:4
Třetí místo ve skupině nás poslalo do zápasu o 5. místo. Dlouho to vypadalo, že proti brněnským Dračicím, ale překvapivá porážka PV s Tempem nám nakonec přihrála tohoto soupeře. Tři inningy jsme předváděly žalostnou pálku (výjimkou byl ojedinělý, ale krásný Romčin dvoumeťák) a vloni druholigový soupeř (s Báří na šortu) si za tu dobu vypracoval pohodový náskok 8:0. Pak jsme se v útoku přece jen vzchopili a stáhli jsme během dvou pálek na 4:8. V dohrávce pětky ale využily Přírodní vědy čas vymezený do konce utkání beze zbytku – 3 hity, 1BB, 2 naše errory, pak naštěstí milosrdný časový limit ukončil naše trápení. Zápas odházela celkem solidně Romča (6ER, 2SO, 4BB, 9H) na Dufi (2SB, 1CS), ale pole bylo dost tragické – s 8 errory neporazíme nikoho. Pálkařsky se prosadily Dufi (2/3, 2B, 2RBI), Barka (2/3) a Romča (1/2, 2B, 1BB), kromě Madlina SF už ale nikdo další ruku k dílu nepřiložil.
Evža 8, Barka 3, Romča 1, Dufi 2, Madla 4, Adélka 6, Skippy 7, Míša 9, Hudla 5.

Celkové šesté místo odpovídá námi předvedené hře. Bohužel jsme nedokázali ani jeden zápas s týmy první pětky odehrát vyrovnaně, většinou nám utekl hned začátek. Potřebujeme i proti lepšímu nadhozu udržet tlak v útoku, nezmatkovat v obraně s běžci na metách a lépe zvládat na nadhozu začátky zápasů.

Na závěr bych poděkoval Máří, která dorazila, ač neschopná hry, aby pomohla se zápisem, koučováním, náladou a spoustou dalších „drobností“. To se moc častou nevidí a snad se nikdo z hrajících neurazí, když ji vyhlásím „hráčkou víkendu“.