Perníková chaloupka 2013

Po delší pauze (naposled 2010) jsme opět navštívili tradiční turnaj v Pardubicích. Bohužel přípravný turnaj nás nezastihl v úplně ideální formě, kdy nadhazovač JRo dobíral antibiotika a další nadhazovač Narcis nemohl jet z rodinných důvodů. Do chrchlajících osob se dále zařadil i Hooky, který jel na turnaj ve funkci naší záložní baterie a Keletti.
S takto rozdanými kartami byla snaha zahrát dobře první zápasy, na které byla ještě síla a zároveň nezničit JRo.

MFF – Spectrum B
Nastupujeme od začátku a JRo ještě plný sil drží pálkaře na uzdě a sám zařizuje tři body hitem a dvobodovým HR. V závěrečné směně za stavu 7:2 pro nás již trochu povoluje koncentrace a soupeř koriguje dvěma HR na konečných 7:4. Za nás asi nejpěknější zápas předvedený na turnaji. I když 4 Ečka jsou na šest směn trochu moc.

MFF – ExSoftáci
Po dvouhodinové pauze (místo původní hodiny a půl) nastupujeme proti týmu, který by v pražském přeboru byl někde na úrovni druhé třídy. Většina hráčů soupeře hráli soft naposled před šesti lety. Za nás házel volně JRo pro něhož to měl být poslední zápas dne (aby nachlazen nemusel absolvovat třetí večerní). Byl to zápas v zásadě o ničem a protože se nehrálo o rozdíl, skončil po dlouhé hodině a půl 26:5 pro nás. Zároveň nás stál první zranění sezóny, kdy si Lojza po dravé rybě v zadním poli pochroumal zápěstí což ho vyřadilo ze zbytku turnaje.

Pardubice – MFF
Třetí zápas se měl hrát původně již v sobotu, ale pro obrovský časový posun jsme se dohodli na náhradním termínu v neděli ráno a to pouze na hodinu. Začal oproti původnímu plánu JRo, ale byla znát únava z předchozího dne i nemožnost trénovat venku. Přeci jen pět BB na čtyři směny je dost. Zároveň hned v první směně se Pardubicím podařilo dát dohromady dva jednometové odpaly a HR což s prvním BB znamenalo čtyři body a velké manko. My jsme zároveň nenašli recept na slušně házejícího Páju (jeden hit a šest SO) a o výsledku bylo rozhodnuto.

MFF – Spectrum semifinále
Na nadhozu JRo došli síly a šel házet Hooky. Kupodivu jeho prvotřídní nadhoz (rozumněj nadhoz v 1.třídě přeboru 🙂 nebyl tak snadným skalpem a za jeho čtyři směny jsme dostali čtyři body. Horší byla opět pálka, kdy jsme proti házejícímu Čelovi byli schopní pouze dvou hitů a to je opravdu málo.

MFF – ExSoft
Prohrou se Spectrem jsme se odsoudili k poslednímu zápasu s ExSoftákama. Na nadhoz se postavil nachcípaný Hooky (nachcípaný JRo jel domů). V poli jsme hned první směnu zvládli tři errory což nás stálo šest bodů. Na pálce jsme na nepřesné nadhozy mimo zónu stačili vyrobit množství čudel, které kupodivu skončily autem a tak jsme do závěrečné směny (hrálo se zkráceně na jednu hodinu) šli za stavu 3:8. Naštěstí tam již po sérii hitů (4) met zdarma (2) a chyb soupeře (2) se na dva auty podařilo zvrátit vítězství na naší stranu. Nicméně rozhodně kandidát na náš nejhůře odehraný zápas.

I když třetí místo nelze označit jako úspěch, turnaj splnil náš záměr sehrát přátelské zápasy před vlastní sezónou.

Nicméně bylo tam pár věcí, které chyběly do standartu, na který jsme si zvykli z minulých ročníků. Například natažené sítě pro klec, aby se dalo kde rozpálit, backstop aby se dalo kde rozházet. Hrací čas, který je 90 minut (v průběhu turnaje nečekaně změněn na 95min) a zároveň zápasy, které jsou rozepsány po hodině a půl (nenapadlo mě kontrolovat, že není plánován žádný čas na úklid hřiště nebo případnou dohrávku), nikde v areálu vyvěšen rozpis turnaje.
Bufet však fungoval příkladně (a obsluze náleží zasloužený dík) a na každý zápas byli dva rozhodčí a shrabané hřiště.
Díky