Pražský přebor žen v Sedlčanech

K druhému přeborovému měření sil jsme se tentokrát vypravili do Sedlčan. Mělo se hrát celý víkend každý s každým. Tím, že tradičně nedorazily Domažlice, se program smrsknul do jediného dne s délkou zápasu 90 minut nebo 6 směn. Všechny zápasy, které jsme hrály my, byly poměrně vyrovnané a svižné a tak jsme stihly odehrát vždy všech 6 směn. Celou sobotu nás provázelo úmorné vedro, paradoxně nejhůř bylo až v našem posledním podvečerním zápase, kdy byly dagauty řádně vytopené. Kupodivu mám pocit, že jsme tentokrát všechny ustály vedro bez úpalu, úžehu a jiných obdobných zvěrstev. Na hřišti jsme se slezly v počtu 11 hrajících, což byla oproti prvnímu přeborovému víkendu příjemná změna.

K prvnímu zápasu jsme nastoupily s dosud neporaženým Tempem. Od druhé směny jsme šly do vedení a to jsme už do konce zápasu nepustily. Hubka hezky házela, pole až na chybku v závěru fungovalo bezchybně a jako celek jsme přidaly několik nadstandartů navrch. Proti hezkému výkonu v poli pak kotrastoval slabý pálkařský výkon, když jsme se za celou dobu zmohly pouze na 2 hity. Kdp. první naše letošní výhra (když pominu skreče s Domažlicema) byla na světě.

Nabuzeni výhrou jsme se hned vrhly do dalšího zápasu se Spectrem. Další vyrovnaný zápas však skončil naší prohrou 1:2. Pole celkem fungovalo, i když úplně bezchybně to nebylo. Na pálce jsme tentokrát vystřelily pětkrát, ale jednak jsme hity nedokázaly poslepovat a jednak jsme chybovaly v běhu po metách. Tak na podzim už je snad porazíme :o).

Zápasovou pauzu jsme trávili sledováním zápasu Spectrum-Tempo, občerstvováním, chlazením se a někteří výměnou kol (Keletti).

V úvodu posledního zápasu se Sedlčanama nás zasypala sprška střel a nevypadalo to dobře. Pálka se ale konečně jakž takž probudila a tak jsme v pátém inningu obrátily zápas ve svůj prospěch a zvítězily 7:6.

S bilancí 2:1 můžeme být spokojeny. Sehrály jsme tři vyrovnaná utkání a dvě z nich dotáhly do vítězného konce. Výborně zahrálo pole. Ne, že by se nedalo nic vylepšit, ale nadhazovačky podrželo. Kromě standartních autů jsme zahrály dva auty přes „katov“ 🙂 Výraznější problém máme v útoku. Největší slabinou je běh po metách a čtení signálů, to si zvlášť při letošní slabší pálce nemůžeme dovolit. Jen úplně nevím jak tenhle cit pro běh nastartovat. Každopádně jsme měly radost ze hry a to je myslím v našem případě nejdůležitější.

A kdopak nám to v sobotu hrál? Adélka, Barka, již srostlá Dvořka, Dufi, Hubka, Hudla, Janina, Máří, RS, Skippy a Věrka. Všem hráčkám díky za hru a prima den.

V přeborové tabulce vede s obrovským náskokem Tempo. Jejich zápasová bilance je 7:1, bodová 70:9. Hřát nás může vědomí, že jedinou prohru jsme zařídily my, stejně tak máme na svědomí 8 z jejich 9 obdržených bodů. My jsme tímto víkendem dohnaly Spectrum a Sedlčany, jejich bilance je shodně 4:3, ale ještě mají zápas k dobru, naše bilance je vyrovnaná 4:4. Zářijový turnaj tak pravděpodobně rozhodne o konečném pořadí na 2.-4. místě. Ohrožení vedoucího Tempa je hodně hypotetickou záležitostí, ale teoreticky může ještě přebor vyhrát každý (kromě fiktivního účastníka z Domažlic ;).

Příští zápasy nás čekají na podzim, kdy nás k ještě lepším výkonům požene Voťas :o)