První turnaj 3.ČSLŽ (Krč & Sedlčany)

První ligový turnaj se odehrál v krčském a sedlčanském areálu v teplém slunečném počasí. Celkem 16 týmů bylo nalosováno do 4 skupin, kde se střetl každý s každým. První dva z každé skupiny se v neděli utkaly o 1.-8. místo, třetí ze skupin čekal souboj o 9.-12. pozici a čtvrté o pozici 13-16. Jedinou kaňkou turnaje bylo odhlášení Domažlic na poslední chvíli.

My jsme se v sobotu ráno v 8:30 sešli na Krči v nevídaném počtu 12 hráček, ke stabilní Klapzubově jedenáctce přibyla ve své obnovené premiéře Hubka. Krásné počasí slibovalo hezký softball, což se hned v prvním zápasu potvrdilo.

Eagles C – MFF 6:5
Zápas byl pohledný do půlky šestého inningu. Pak jsme ale zpatlali dohrávku zápasu a v generačním souboji nakonec zvítězilo dravé mládí, když jsme nedokázali udržet čtyřbodový náskok. Detaily neslavného zápasu naleznete zde.

Rozpis nám přisoudil jednoznačně nejdelší pobyt na hřišti či v jeho okolí. A tak měl každý možnost strávit nějaký čas po svém. Sraz na hřišti byl až ve dvě.
Barka s Hubkou a Voťasovcema vyrazili do Trnkovic doupěte. Adél, Skippy, Hudla a Madla se nechaly Máří zatáhnout do pochybného podniku s ještě pochybnější servírkou na Budějovické, na Mářinu intuici „toho, co vypadá dobře“ určitě zase brzy dáme 😉 Míša odjela rozdýchavat výsledek prvního matche domů bez nových spajk a helmy. Dvořka strávila půlku volného času na zacpané jižní spojce v autě cestou na Hůrku a zbylou v MHD cestou zpět. Věrka si odjela plnit mateřské povinnosti. A Janina s Dufi skautovaly soupeře – jen výsledek jejich skautingu úplně neseděl na výsledek sledovaného utkání. Dračice, které dle hlášení pálily a běhaly po metách jak vzteklý, totiž prohrály 4:6 s Krčí.
Ve tři hodiny jsme se přesouvaly na hřiště B, kde nás čekal souboj s již zmíněnými brněnskými Dračicemi, ty jsou tvořeny především hráčkami z loňské druholigové Univerzity Brno. Společně s námi dorazil na hřiště i fun club tvořený Ellem, Markem a Tomem. Ale ani jejich mocné povzbuzovaní nám moc nepomohlo.

Dračice – MFF 16:10
Na střelnici jsme dokázaly držet krok v první směně, která ještě skončila smírně 3:3. Ve dvojce dokončily Dračice drtivou kanonádu, podpořenou několika nepřesnými zásahy našeho pole, a doběhly pro 13 bodů. Podrobnosti o utkání naleznete tady. Po porážce 16:10 už bylo jasné, že ani případná ranní výhra nad Eagles 5:1, by nás do horní osmičky turnaje neposunula. Kolečko (po předpokládané večerní výhře na Hlubokou) by nás tak jako tak odsoudilo ke třetímu místu kvůli bodům proti. A tak nás už ta ranní prohra nemusela tolik mrzet.

Čekání na večerní zápas hraný pod reflektory jsme si zkrátili fanděním Pářovi v extraligovém zeleném derby (výhra Tempa ve 3. tiebreaku). Díky těmto zápasům se poslední zápas dne, který se měl původně hrát od 19:30, asi o 45 minut opozdil. Z hřiště jsme tak odjížděly těsně před desátou. Navíc v této pauze došel asi dvě hodiny před začátkem našeho zápasu Pegas almond. Hrůza 🙂 Zápas s Hlubokou byl přímým soubojem o třetí místo ve skupině a bonusový výlet do Sedlčan.

MFF – Hluboká 15:7
Byť se to bodově úplně nezdálo, zápas jsme od začátku drželi ve svých rukou a tím potvrdily roli domnělého favorita :-). Jeho detaily naleznete tady.

Ve skupině jsme tedy skončily třetí, což znamenalo nedělní přesun do Sedlčan. Jak jinak čekal nás úvodní zápas dne od 11.00. Na hřišti se scházíme hodinu před ochuzeni o pracující Skippy a headcoache Voťase. Vylosovali jsme si pozici hostujícího týmu a s ním slunnou lavičku.

Storms Řepy B – MFF 4:5
Oboustranně hezký zápas. Výborně házející Adélka, dobrá obrana, 2 hity za celý zápas (Dufi i Hudla si je však načasovaly na ideální chvíli ;), ale hlavně vynikající atmosféra nás dotlačily k druhému vítězství v turnaji. Takže tentokrát zaslouženě zvítězila ve druhém tiebreaku zkušenost nad mládím. Podrobný report je k dispozici tady.

Výhra nám tak přinesla opět poslední zápas dne. Ten měl stejně jako včera značné zpoždění, ke kterému přispěl i náš prodloužený ranní zápas. Pauzu jsme si zkrátily náletem na Roburovo občerstvení, kterému tak brzy došly jak párky, tak klobásy. Taky nás opustila Evža, která přejížděla na házenou. Myslím, že až si přečte o Dvořčiných zásazích na osmičce bude tiše závidět – konečně se tam něco dělo a dokonce něco z čeho šly hrát auty 🙂 Čekání na poslední zápas bylo především díky úmornému vedru značně vysilující. Do souboje o 9. místo se vítězstvím nad Severem Brno probojovalo Spectrum. My ale fandily Brnu, protože neznámý soupeř by byl přeci jen zajímavější a spíš by nás vyhecoval k nějakému tlaku.

MFF Neratovice – Spectrum 2:9
Zápas byl o vůli a vůle už nebyla. Spectrum navíc nastoupilo se čtyřma čerstvýma hráčkama a tak mělo sil přeci jen více. Nejlépe únavu maskovala Dvořka, která řádila jak v útoku, tak v poli. Ještěže nehrajeme vždy jen jeden zápas, to by před tím musela chodit běhat 🙂 Kompletní komentář najdete zde.

Závěrem zbývá říct, že čím unavenější jsme byli tím lépe jsme hrály v poli – a to nejen standartní situace. Prostě na ptákoviny už sme neměli 🙂 Na čem musíme zapracovat je útok. Na pálku jsme loni spolíhali a to letos zatím bohužel nemůžeme. Kromě práce v samotném pálkařském boxu nám místy pokulhává i běh po metách. Ale aspoň víme na co se v tréninku zaměřit. Obava z toho jak nám při absenci zraněné jedničky Romči bude fungovat nadhoz se naštěstí ukázala jako lichá. Ne že bysme se na její návrat netěšili 🙂 Každopádně Míša, Adéla, Hubka i Janina se s prknem poprali statečně.

Statistiky a komentáře jsou k dispozici ve výsledcích, ligová tabulka tady.

Pozitivem turnaje určitě bylo poznání nových soupeřů. Sehrála se řada vyrovnaných a hezkých zápasů. V soutěži můžeme hrát prakticky s každým. O tom svědčí i konečné umístění Eagles C na třetím místě. První bylo nakonec po finále s Ledenicema Tempo Praha, které má určitě ambice vrátit se zpět do dvojky. My v ligové premiéře obsadily 10. místo a do ligové tabulky si připsaly 7 bodů. I přes šílený rozpis, vedro a únavu jsme si turnaj myslím užily a těšíme se na další do Brna. Tak zase za tři týdny 🙂