Halový turnaj STRIKE-ONE na Kladně

K očekávaným absencím Evži a Romči se připojily ještě dvě nečekané (marodi Barka a Johanka), takže se v kladenské nafukovačce sjelo přesně devět statečných. Koučovské dvojici (Madla + Voťas) tak odpadla spousta starosti – koho posadit na lavičku, koho kým vystřídat nebo kdo má hlídat krádeže. Naši skupinku doplňovala Terezka, která při zápasech s chutí fotila a mezi zápasy jedla, pálila a stavěla šibenice.

Ledenice – MFF 14:5

První zápas jsme hráli s ledenickými Žraloky (Žraločkami? Žralokyněmi? Žralkami?). Na prkno se postavila premiérově Adélka a proti hladovým parybám podala statečný výkon. Jenže soupeřky z jihu Čech pálily, pálily a pálily, až nám vypálily 14-bodový rybník, a proti tomu bylo našich 5 doběhů zoufale málo. Za zmínku stojí Skippin solo-homerun z druhé směny a Adélčin výkon na prkně – kromě nadhazování (první SO) i polařský, 1 aut a 6 asistencí v 5 inningách.

Řepy B – MFF 5:7

Ve druhém utkání nás čekal dříve tradiční rival z Řep, přesně řečeno záloha jeho extraligového týmu. Odehráli jsme hezké utkání, o jehož vyrovnanosti svědčí to, že po posledním autu několik našich hráček omylem oplakávalo prohru. Ale popořádku – v půlce dvojky tečeme 1:4 a nevypadá to moc dobře, z první soupeřovy pálky jsme se dostali jen díky dvěma autům na metách. Jenže pak se Janina na prkně rozhazuje k velkému výkonu a naše pálka ožívá ve trojce, 3xBB a 4 hity otáčejí zápas na 5:4 pro nás. Další dva body, ty vítězné, přidáváme v pětce na soupeřův error na 2 auty, takže následná jednobodová korekce v dohrávce už nás nemusí mrzet. Pochvalu si za výkon zaslouží všechny hráčky, ale nejvíc potěšila baterie, startér Janina a closer Míša na prkně a Máří na kečru (4xCS).

MFF – Kladno B 12:0

Turnaj jsme zakončili zápasem proti kladenským „maminám“. Ty ale udržela skvěle na uzdě Míša (na Dvořku), za 6 inningů dala jen 1 BB a dovolila 1 infield hit, zato rozdala 5 SO. Outfield si za celý zápas nesáhl na míč, což mrzelo zejména nachcípanou Máří ve vyhrazeném chlívečku. Kuriózní obranu jsme předvedli v posledním inningu, kdy jsme si nejdřív pustili 3 hráčky na metu errorem, abychom ho pak zavřeli sérií aut doma + luft na kečra + luft na 1B. V útoku jsme připomínali bitevní křižník v boji, pálili jsme ze všech hlavní (no, skoro ze všech…). Bodový zápis směn 2-6-2-1-0-1 mluví sám za sebe.

Poznatky a poučení

Celkově jsme si vybojovali diplom za 2. místo, který brzy ozdobí šatnu v Nera, a turnaj nás naladil pozitivně před třetiligovou sezónou. Adélka, Míša i Janina jsou velmi dobře použitelné na prkně a v ligových bojích jejich čas určitě přijde. Totéž platí pro Máří, Dufi a Dvořku na kečru. V obraně hrajeme celkem spolehlivě jednotlivé zákroky, ale občas nám dělá problém vyřešit správně složitější herní situaci, nekryjeme pořádně mety a jsme „pozadu“ s příhozy. V útoku občas selže plnění signálu i rozhodování jestli běžet a kam. Naštěstí se můžeme opřít o solidní pálkařské dovednosti. Celkově tým funguje dobře a táhne za jeden provaz (stejným směrem), což považuju za to nejdůležitější.