Ženy – poslední jarní zápasy

O víkendu sehrál ženský tým poslední zápasy jarní časti sezóny. Víkend 3:1 lze považovat za úspěšný, byť zamrzí, že jsme nezabojovaly v nedělním utkání s Kladnem. Těmito zápasy jsme stanovily konečnou bilanci zápasů se Spectrem B na 3:0 a Kladnem na 1:2.

Komentáře k jednotlivým zápasům jarní části najdete ve výsledcích.

Zjištěná pozitiva:

  • Pokud to nejde jedné nadhazovačce, dokáže se chytit nadhazovačka druhá, příp. třetí :o).
  • Jsme schopné hrát auty jinde než na jedničce – nucené auty, run downy.
  • Obecně jsme zlepšily komunikaci na hřišti, jak ve vnitřním při snaze zahrát jiný než ten nejjednodušší aut, tak při komunikaci mezi vnitřním a vnějším (krásná souhra při hře na třetí metu po přepalu vnějšího pole v jednom ze zápasů se Spectrem). Ale samozřejmě máme rezervy a je na čem pracovat.
  • Dokážeme otočit zápas v náš prospěch.

Zjištěná negativa

  • Ne vždy se dokážeme dokážeme plně zkoncentrovat a nabudit. Obvykle většina strhne tým na jednu nebo na druhou stranu. Řekla bych, že to souvisí s ne úplně dobrou kondičkou (na čemž se dá přes léto zapracovat).
  • Občas se nedokážeme podržet, ať už nadhoz nebo kohokoli jiného po erorru. Některé chyby ke hře patří, i když čím míň jich je tím je to samozřejmě lepší :o). V žádném případě bychom se neměly nechat strhnout k tomu, že budeme kupit jednu chybu za druhou. Prostě chyba se stala a jedeme dál, další už nepřijde. To co bychom měly odbourat jsou především mentální chyby.
  • Malá agrese při běhu po metách. Slajdy na poslední chvíli a to už je často pozdě (podotýkám u hráček, které nemají problém se slajdováním!). Špatný běh při dvou autech. Špatný běh při matfyzech – čučíme jak puci kam to padá místo toho, abychom špatný odpal nahradily alespoň dobrým během a byly o metu dál.

Doufejme, že se do podzimu ještě zlepšíme a dohrajeme důstojně dobře rozjetou sezónu.