Turnaj v Merklíně

Podle pamětnic druhé vítězství v historii tradičního jarního turnaje MOLPADIA CUP jsme si odvezly v neděli z Merklína. Turnaj nakonec odehrálo 5 týmů (Kladno, SaBaT, Spectrum, Merklín, MFF Neratovice) systémem každý s každým. Zápasy měly časový limit 75 min + dohrávku.

Rozpis nám přisoudil po oba dny zahajovací zápasy, ale zase nám je rozložil rovnoměrně do dvou dnů.

Kladno v prvním sobotním zápase udělalo nezvykle mnoho chyb (8) a umožňovalo nám tím bodovat téměř bez hitů. Bohužel se nám nedařilo „proměňovat“ v body plně obsazené mety, takže do dohrávky posledního inningu jsme šly s pouze dvoubodovým náskokem. Tento nešvar „kyslot na metách“ nás bohužel provázel celým turnajem. Kladno naštěstí dotlačilo pouze bod a tak se zrodila naše relativně překvapivá výhra 5:4.

Začátek druhého zápasu proti domácím nám v poli bohužel nevyšel. Lehká nesoustředěnost nás donutila dotahovat dvoubodový náskok Merklína. To se nakonec na začátku poslední směny podařilo, ale Merklín vítězný bod přeci jen získal (2:3). Nadhazovačka soupeřek nám dělala problémy (10SO). Na mety jsme se byly schopné dostat, ale dotlačit bod nějakým dlouhým odpalem už bylo nad naše síly. Do zápasu zasáhla také naše juniorská naděje Lucka, proto kterou to bylo premiérové softballové utkání.

Nedělní první utkání proti Spectru nám moc nevyšlo, i když pro nás nakonec skončilo vítězstvím 7:6. Běhavé soupeřky nám dělaly problémy a když se k tomu přidalo pár chyb pole a nedůraznost na pálce, musely jsme výhru zachraňovat v dohrávce poslední směny. RS se to nakonec s přispěním Lucky podařilo :o).

Neplánované finále turnaje proti SaBaTu mělo dobrou úroveň. Obě nadhazovačky si držely pálkařky celkem od těla. Větší problémy měl překvapivě SaBaT s RS. Až do poloviny 3. inningu byl stav 0:0. Naše vedení 2:0 po 3. směně loňský druholigový tým na začátku další hry srovnal. Nás ale v tomto zápase vždy zachránila možnost dohrávky a dokázaly jsme na každé bodové stažení reagovat. Vítězný bod (4:3) získala Dufi s přispěním Teráka, Barky a sabaťáckého shorta.

Letošnímu ročníku bohužel nepřálo počasí. Sobotní chladno doprovodil v neděli déšť občas obohacený sněhem. Až v posledním zápase sem tam trochu vykouklo sluníčko. Přesto se jednalo o nejvyrovnanější turnaj posledních let. O pořadí rozhodovaly vzájemné zápasy, které většinou končily těsným rozdílem.

Celkové pořadí:
1. MFF NERATOVICE
2. SaBaT Praha
3. Vampiers Merklín
4. Laso Kladno
5. Spectrum Praha
Merklínské vítězky: RS, Frkař, Máří, Terák, Barka, Dvořka, Adélka, Dufi, Věra, Skippy, Janina, juniorská posila Lucka a hrající kouč Evža
Zapomenout nesmím na věrného fanouška, řidiče, nosiče, fotografa a vlastníka Metaxy pana Otce. A rozhodně bychom se neobešly bez hlídajících tatínků, babiček a „přítele na telefonu“ Madly :o).