Ligový turnaj aneb do Kostelce znechutit většinu soupeřů(pouze vikend)

Stručně

Jsme třetí. Obrana probuzena ze zimního spánku. Pardubice znechuceny. Brňáci znechuceni. Iuridica znechucena. Část zraněných se vrátila a část zdravých je nahradila. O víkendu nás porazil jen havl. brod.

Zhodnocení

V tomto turnaji byl pro nás hlavní cil udržet týmy co jsou pod námi v tabulce pod námi i na turnaji a tím se od nich odpoutat. K tomu bylo potřeba postoupit aspoň ze třetího místa ve skupině do výsledného pavouka. Po čtvrteční předehrávané prohře s Iuridicou byl plán jasný – porazit Brno a Klackaře. Cíl se díky dobré hře v obraně i útoku podařil. Neděle tedy pro nás znamenala pouze možnost splnit plán na více než 100% a tím se přiblížit ligovému play-off. V neděli jsme pokračovali ve velmi dobrých výkonech a zaslouženě vyhráli třetí místo.

Vyzdvihnout krátce jednotlivce nelze, tak to udělám dlouze, protože takový výkon bude jen těžké překonat. Narcis pokračoval v dobrých výkonech na nadhozu, i když se občas dostal do krize, a je po právu nadhazovací jednička. V útoku se mu dařili jeho obvyklé ulejvky a když bylo potřeba tak pořádnou ránu na trávu. Dlouhán chytl nadhazovací formu a podařilo se mu v prvním zápase celkem podržet Havl. brod. Olak hrál zkušeně na dvojce a dal jako jediný vícemeťák proti Havlbrodu. Kelleti dobře odkečroval zápasy a i na pálce se nějaká ta rána do plotu urodila. Z Roiťase se vyklubal mladý a nadějný catcher (CS a jediná krádež jen kvůli chybě spojky), na shortu zahrál svůj vysoký standard a na palce mu to lítalo daleko. Bohy spolukaučoval s Bucharem a kromě své dobré pálky i zvládl jak kečra tak jedničku. Fany se poprvé dostal na áčko a získával zkušenosti do dalších bojů. Prso na dvojce prodal svoje zkušenosti a zahrál potřebné auty. Majkl tenhle vikend nehrál a byl nahrazen neznámým člověkem, který hraje v poli precizně a na palce trestal všechny striky. Páca na trojce zahrál co se dalo. Bíb v dlouhým poctivě běhal a chytal a slušně pálil, dokonce byl schopen matfyzu nejvyšší úrovně. Pářa bohužel kvůli zranění mohl hrát pouze v dlouhým a to mu nečinilo žádné potíže. Jeho útočný zbraně byli hlavně ulejvky, který se mu dari (a kromě narcise je jeden z mála co je schopen položit ulejvku). Dan si připsal náš poslední out turnaji, kdy se ukázalo, že PV matfyz jsou trochu delší než naše a tam je Danovo teritorium, kde míče nemají šanci spadnout na zem. Kásha v poli zahrál i některé těžké lufty a na palce nabíral další zkušenosti. Buchar nás provedl celým víkendem jako kauč a dařilo se mu. Když bylo potřeba tak i v poli ukázal, že by klidně mohl zase nastoupit do základní sestavy áčka. José, náš tajný hráč, který umí dávat danajské dary. Lavička žila po celé zápasy a mohutně povzbuzovala. Celkově jsme podali výborný týmový výkon, kdy v nás byla velka chut do hry a i když měl někdo menší krizi, tak ho zbytek týmu podržel.

Zranění

Před turnajem na nás přišla menší krize v poctu zraněných a tak na turnaji se všelijak kombinovalo co kdo mohl. Pářa měl naražený palec a neumožnil mu po celý turnaj si zahrát v ifu a navíc mu moc nepřidali pářovi slajdy, ale i přesto Pářa bojoval až do konce. Dan mel problémy s ramenem a nemohl pořádně hodit. Do neděle se to zlepšilo a Dan pak hodil par dobrých příhozů, tak snad může být odepsán z Injury listu. Pepa, i přesto že nemohl ve čtvrtek ještě pořádně naplno běhat, zvládl o víkendu nakonec pět zápasů v plném tempu a díky rychlosti běhu a agresivní hře na metách zajistil vítězný bod v boji o třetí místo. Jediné omezení bylo, že neslajdoval po nohách a tak se zvládl za víkend naučit head slide, kdy poslední pokus už vypadal ze by ho i méně křehké osoby mohli přežít. Kelletiho přestala bolet kyčel…ale bohužel v posledním zápase špatně stoupnul a na jaře si už nezahraje. Dlouhán si natáhl třísla, ale snad se to rychle zlepší. Pepovi brejle dostali největší nakládačku za víkend. Brejle, které přežili i náraz do železné tyče v plné rychlosti, nejdříve se ohnuly při letu s míčem na jedna, potom se ohnula druha obroučka při hedslajdu do nohy pri krádeži trojky a závěrečný head slide do betonu kečra zajistil, ze nyní vypadají brejle jak pro siamsky dvojčata srostly hlavou. To byla poslední kapka a po posledním jarním víkendu končí se svojí softballovou kariérou.

Zápasy
X Havl brod

Zápas byl hlavně testem jak jsou na tom různí marodi a Brodu se dařilo otestoval jak naše těla snáší nárazy míčů. Za zmínku stojí zejména výborný dlouhánův výkon na prkně. Nám se sice na repre nadhazovače občas podařilo nějak dostat na metu, ale nebyli jsme schopni souvislého tlaku. V zápase se vyskytla i scénka pro pobavení všech, kdy Pepa zapomněl svůj obvyklý držák a při backendovém zákroku brejle sjeli do rukavice přímo na míč a ve snaze zahrát aut Pepa vzal brejle i míč a vší silou hodil na jedna. Brejle ukázali že nejsou vhodným vrhacím prostředkem a doletěli ze shorta pouze dva metry před jedničku.

X Brno

Rozhodující zapas pro dodržení plánu. A hned prvni směnu jsme zatížili brněnske konto, kdy se protočil celý line-up. Potom jsme přidali další body a díky dobré obraně se podařilo zápas vyhrát.

X Klackaři

Střelnice, kdy jsme protáčeli line-up jak o život a Kostelec se k ničemu nedostal. Bezchybná obrana a nekompromisní útok udělali ze zápasu jednoznačnou záležitost a tak i když nám stačilo prohrát maximálně o dva body, jsme nepřipustili žádné pochyby že si do dalších bojů jít zasloužíme.

X Pardubice

Splnila se noční můra Pardubic a tak je ještě večer pred zápasem konejšil José flaškou vodky. Na prkno proti nam postavili Suchara, když Pája by nezvládl další naši střelnici v řadě. Za začátku jsme postupným tlakem dotlačili tři body. V páté směně jsme na palce moc dlouho nepobyli a Pardubicím se povedlo srovnat. Pardubické naděje, ale zhasli v šesté směně (poslední), kdy nejdříve Bíb rozjel útok matfyzákem nejvyšší kvality, který objel nadhoz, na zemi se roztočil a zavrtal do země, že spojka neměla nejmenší šanci. Dalšími odpaly se Bíb dostal domů. Byla druhá a třetí obsazená. Pardubice, nepoučeny loňským playoff, dali Bohymu IBB, aby na plne mety mohli jit vyniknout Pepa. Ten hitem na osm stáhl další dva body. Poté Pářa ulejvkou posunul bězce opět do skórovacích pozic, aby mohl následne Narcis parádním trojmeťákem přisypat další dva body a nakonec i sám doběhl a tak z 3:3 bylo rázem 9:3 a Pardubice už se k většímu odporu nezmohly. Matfyzácké vyhrát a znechutit bylo stoprocentně splněno.

X Havl brod

Zkusili jsme soupeře překvapit slow pitchem, taktika měla střídavé úspěchy a neúspěchy. Dvě směny se povedlo udržet bez bodu, ale další dvě byli po pěti bodech a tak zápas skončil po čtyřech směnách rozdílem. Hlavní cíl (nezranit se) byl splněn, i když Páca hrdinně nastavoval rukavici i ranám, kterých by se bál i ofař.

X PV Praha

V boji o třetí místo jsme se utkali s PV Praha, které měli překvapivě problémy dostat se vůbec do závěrečných bojů, tam ale zdolali Iuridicu a po prohře s Mostem doufali ve třetí místo. Začátek zápasu poznamenala naše směna „smrti“, první na turnaji, kdy jsme dostali 4 body. V odpovědi jsme dali bod. Obrana nepřipustila další body a naopak v utoku jsme trpělivou hrou přidávali další body, až nakonec i pátý vítězný. V utkání se po dvojmeťáku zranil Kelleti a nahradil ho Pepa, který všechny zaskočil agresivní hrou na metách. Kdy po vystridani a odpalu do ifu z dvojku rovnou točil domů a nekompromisním head slidem do kečra ukázal, že máme dost sil bojovat. Rozhodující bod se podařil na dva outy, kdy nejdříve Pepa vystál BBéčko, poté Bíb vytloukl bloky dvojce. Na nadhoz do zeme rozběhl Pepa na tři a po prohozu trojky se dostal bez problémů až domů.

Zajímavosti a hlášky

 • „Jestli jsem si kupoval suspík jen na dvě směny, tak se vám na to můžu …“ Roiťas (to ještě netušil, že mu hrozí, ze bude kečrovat víc než by chtěl)
 • Oba postupující z druhého místa si nakonec zahráli o páté místo
 • Podařilo se znechutit nadprůměrný počet týmů
 • Jak v patek, tak v sobotu jsme si dali panáky a jestli to náhodou není příčina zlepšení výkonu
 • V Kostelci konečně objevili závlahu…ještě by se mohli naučit nastavit ostřikovače a nestříkat močůvku
 • Suverénně jsme ze všech týmů podali nejlepší žonglérský výkon
 • V průběhu turnaje vyšlo najevo, že Buchar má s sebou golfové hole, protože si myslel, že nepostoupíme a tak bude moct v neděli na golf.
 • „Vím kam jedu“ Narcis (kousek od Nachoda)
 • Zjištěny nové zajímavé poznatky, např co čekat, když člověk jde na masáž kostrče
 • Pardubice nás mají zase raději a už se těší na naše další měření sil
 • Wayne se ukázal jako schopný mim