MFF A skončilo třetí po jarní části

Po jarní části soutěže se mužské Áčko umístilo na třetím místě v 2.lize, kde má stejný počet bodů jako druhé PV Praha, ale díky vzájemným zápasům jsme na tom hůře.

Tabulce vévodí první Snails Kunovice, které stavějí hlavně na nadhozu Máry Lapčíka a se kterými jsme svedli vyrovnané bitvy, které bohužel skončily o bod ve prospěch soupeře. S druhými PV Praha jsou bitvy také více než vyrovnané, ale dominance nadhazovačů nad pálkaři není tak zjevná jako v případě Kunovic. Díky poslednímu víkendu, který nám opravdu nevyšel s nimi máme také zápornou bilanci.

Střed tabulky drží Amasoma Příbram a Pardubice, s lehčím odstupem Chomutov B s nimiž se se všemi ještě dvakrát utkáme. Zde je co zlepšovat. Bilanci máme vyrovnanou, ale chceme-li pomýšlet na druhé místo v tabulce, je nutné je porazit.

Konec tabulky uzavírá Chemie Kotlářka, Kanárkové (vyhoštěni z Meteoru) a zcela opuštěn na chvostu je Sokol Satalice. Tyto soupeře již máme úspěně za sebou a nezbývá než doufat, že se tyto družstva ještě nabudí a potrápí naše soupeře (Chemie nebo Kanárci ještě mají šanci se dostat do playoff, ale budou to mít dost těžké).

Podzimní základní část budeme hlavně bojovat s PV Praha o druhé místo, ze kterého je přímé nasazení do semifinále. V tomto souboji mají PV znatelnou výhodu, neboť hrají s dvěma posledními týmy a mají k dobru vzájemné zápasy s námi, takže musíme skončit alespoň bod před nimy. Čekají je však i Kunovice a Pardubice, jež mohou jejich konto proher zvýšit.

Nás v prvním hracím víkendu čeká střed tabulky (Příbram a Pardubice) a poslední víkend se utkáme s Kunovicema a Chomutovem B.

Ať už skončíme druzí s výhodou jednoho oddychového víkendu, nebo třetí (s prozatimním náskokem tří výher před čtvrtou Příbramí a Pardubicemi doufám že neskončíme ještě níže), podzimní vyřazovací část bude zcela nová soutěž, kde naše umístění bude záležet na aktuální formě (kterou doufejme se podaří naladit už na prázdninovém soustředění), tak i na síle naší sestavy (kde snad bude prázdná marodka a silná motivace k účasti 🙂 .