Yooo statistiky…

PPŽ se přehoupnul do své druhé části a je na místě vyzdvihnout některé týmové a individuální výkony, které by neměly zapadnout.

Jak se znovu potvrzuje, statistiky se nahradit nedají. I přestože někteří zpátečníci prosazují takové zvrhlé teorie jako že „na statistiky se nehraje“, nebo dokonce že „statistiky nejsou důležité“, je na místě těmto teoretikům dokázat, že se hrubě mýlí!

Vždyť nebýt statistik, unikly by nám tak historické okamžiky jako např. nevídaných 0 errorů v zatím jediném zápase s žákyněmi z Čechie B, nebo krásných kulatých 40 errorů ve čtyřech zápasech s juniorkami z Joudrs B, když po deseti jich zařídily short (Báří s Máří po 3, Majka 4) s třetí metou (nádherným individuálním výkonem Skippy s 9 kousky a Madla s 1, chuť si pak spravila pěknými 4 záseky na dvojce). S těmito výsledky pak není problém dosáhnout hodnoty 1,48 erroru na každou odehranou směnu.

Dalším pěkným okamžikem může být průměrných 5,5 směny na zápas s Krčí a pěknými 5 errory na zápas z poloviny vygenerovanými shortem (je třeba podotknout, že kolektivně) a nevídanými 10 asistencemi Skippy z trojky. Ta si může připsat i dalších 8 asistencí při autu z třetí mety ze zápasů s US. Proti US si 9 asistencí připsala i Majka ze shorta a pěknou bilanci doplnila 5 kvalitními errory.

Na pálce pak můžeme sledovat překrásný souboj mezi Madlou se 13 a Barkou s 11 BBčky. Největší lupiči jsou Madla s oblíbenou třináctkou a Majka s desítkou met. S velkým odstupem následuje Máří a rychlík Barka. Express Věra neukradla zatím nic, nutno podotknout, že jí v tom letos zabránil zlomený kotník. Nejčastěji nám při krádeži soupeř zamáznul Barku (4x). Stažených bodů má na své odpaly nejvíc Věra s 9 kousky a ranařky Ryba, Barka, Madla a Máří po 8. Na domácí metu nejčastěji doběhlo duo Zeli-Zele a to 16x každá. Smutně prázdná zůstává, trošku překvapivě, kolonka podseknutých dvojmeťáků. Absolutně nejvíc hitů má Skippy s 15 a Madla se 14. Madla ovšem z absolutně nejvíc pokusů, takže to trošku kazí statistickou radost.

Ve světle statistik se ovšem objevily i některé další skutečnosti. Až dosud byli všichni přesvědčeni, že měla Věra obrovskou smůlu, když si na Krči zlomila kotník. Ale statistiky dokázaly, že Věra tímto zkušeným „krokem“ zabetonovala. S pěknými 0,444 BA má šance na bednu skutečně nemalé a o první místo na pálce by jí tak mohla připravit snad jenom Skippy se svými 0,441 BA.

Dlouho jsem ovšem nemohl přijít na důvod, proč zabetonovala i Efka. Nyní je zřejmé že se chce stát historicky teprve druhou hráčkou oceněnou v kategorii KEP – „Ketletti Error Power“. S poměrně velkým náskokem před Barkou a Máří kontroluje, s hodnotou 0,538, první místo a bedna ji nejspíš nemine!

Je třeba zdůraznit, že statistiky jsou také společenskou záležitostí. Místo dříve propagovaného draní peří je nesrovnatelně zábavnější zavzpomínat nad statistikami na minulé úspěchy a od srdce se zasmát slabým číslům spoluhráčů. Protože nevděk světem vládne, nebýt statistik, nikdo by si už časem nevzpomněl a nevěřil jak jsme bývali dobří.

Co dodat na závěr? Jak již bylo řečeno, statistiky tmelí kolektiv a druhá část sezóny nás teprve čeká, přejme si tedy další zajímavé okamžiky, které by se daly statisticky zvěčnit a v zimě se měli čemu zasmát.