I ?eny bilancují…

Stějně jako muži i ženy zakončily své účinkování v soutěži. V Pražském přeboru žen obsadily nakonec čtvrté místo s bilancí 13-11. Oproti sezóně 2002 jde jen o nepatrné zlepšení (v roce 2002 skončily rovněž čtvrté s bilancí 12-12). Hodnocení uplynulé sezóny se zhostil Ondřej Lakomý coby trenér a coach týmu.

Borec:
Jaké byly cíle týmu pro letošní sezónu?


Olak:
Slušně zahrát a skončit v první polovině tabulky.

Borec:
Jaké je těsně po skončení hodnocení sezóny?


Olak:
Cíl jsme splnili, skončili jsme přesně v půlce tabulky na čtvrtém místě.

Borec:
Jaké jsou příčiny úspěchu?


Olak:
Oproti předchozím rokům je vidět určitý posun k lepšímu zejména na pálce, s výjimkou podzimní části. Pozitivní je, že výpadek na konci sezóny není dlouhodobý trend, ale evidentně nevydařená letní příprava. Trochu zklamáním je pro mě osobně obrana, kde byla třeba i během jednoho víkendu, zápas od zápasu, k vidění velice rozdílná úroveň hry od bezchybné až po skutečně špatnou.

Borec:
Co všechno se letos zdařilo?


Olak:
Vynikající je, že se nám podařilo jednou porazit SaBaT a Krč, tedy posledních pár let dva nejlepší týmy v soutěži. SaBaT dokonce za celou letošní sezónu prohrál pouze třikrát, jednou s námi (po čtrnácti vítězstvích v řadě první porážka) a dvakrát s Krčí.

Borec:
Co se naopak nepovedlo?


Olak:
Ani jedno vítězství s Meteorem.

Borec:
Jaké budou cíle pro přístí rok?


Olak:
– Útok: začít dávat pořádné ‚šťouchy‘ a donutit holky slajdovat.
– Obrana: vychovat nové a stabilizovat stávající hráčky na některých klíčových postech, které nám dnes chybí, nebo do příští sezóny chybět budou.

Borec:
Letos jste zaznamenali vyrovnanou bilanci a umístění uprostřed tabulky. Kde byste chtěli skončit v sezóně 2004?


Olak:
Co se umístění v tabulce týká tak stejně jako letos.

Borec:
Jak bude vypadat zimní příprava a příprava na jaře?


Olak:
Zimní příprava se zásadním způsobem nebude lišit od té loňské, pouze bych se rád začal věnovat softballu trošku dřív než jiné roky, tedy ještě koncem letošního roku a to s důrazem na polařské drilly a zejména pálku.

Borec:
Objevil se letos v týmu někdo, kdo udělal razantní výkonnostní vzestup?


Olak:
Určitě ano, jmenovitě bych chtěl pochválit zejména Romanu Sekyrovou a Majku Zelenkovou, které se výrazně zlepšily téměř ve všech herních dovednostech a Evu Šimkovou, která na postu šorta působí mnohem lepším dojmem, než na jaře. Na pálce se ještě zlepšila Hana Horešovská a díky sérii několika povedených ‚slapů‘ na závěr sezóny vede pálkařské statistiky podle BA. To jsou pouze ta nejznatelnější zlepšení, samozřejmě nelze nepochválit všechny ostatní u kterých nejsou ta zlepšení tak markantní, třeba i proto, že se to od nich už očekává a kdyby nezahrály, bylo by to zklamání.

Borec:
Byl zase naopak někdo zklamáním?


Olak:
Zklamáním pro mě byly holky z Neratovic, ani ne tak výkony, ale minimální účastí na trénincích a zejména pak na zápasech. Některým v tom zabránila zranění, či nemoc, některé měly jiné aktivity, s výjimkou Katky Stiborové, která chodila víceméně pravidelně a ještě Báry Šrámkové, která se objevovala také relativně často, alespoň na zápasech.

Borec:
Má tým nějaké problémy?


Olak:
Stejně jako každý rok byla největším problémem malá účast na zápasech. Vzhledem k počtu hracích víkendů je neomluvitelné, že se na hrací víkend sejde 10 lidí. Hracích víkendů je 6 v roce a jsou známy dostatečně dopředu, aby si každý mohl udělat čas!