Mu?i MFF nakonec bronzoví

Poslední víkend druhé ligy rozhodl o tom, že MFF si oproti loňskému roku pohoršili a skončili na třetím místě. O možnost baráže jsme definitivně přišli až porážkou s H. Brodem v poměru 2:5. Právě H. Brod se tedy utká s Iuridicou o postup do první ligy. Z prvního místa jasně postupuje po roční pauze Plzeň. Z druhou ligou se naopak rozloučil už v průběh sezóny Kostelec a Příbram jsme porážkou v posledním kole poslali do baráže. Které dva týmy postoupí není jasné, kromě Příbrami se budou snažit: Opava, J. Hradec, Merklín nebo rapid Plzeň a patrně i béčko Radotína (kam patrně přestoupí Čechie). Pokud Radotín skutečně o ligu bude bojovat je jasným favoritem, druhým postupujícím by pak asi byla Příbram nebo Merklín/Rapid Plzeň.
Soutěž jako taková má stále rostoucí úroveň a i MFF přestali kolísat svou výkoností a už tolik nepředvádíme překvapivé prohry s outsidery. Jedinou výjimkou byla letos jedna porážka od Příbrami a dvě od Kunovic. Příjemným překvapením byla jednoznačná bilance 5:0 s Mostem i jedna porážka Plzně, největším zklamáním byl fakt, že se nám ani jednou nepodařilo oprazit H. Brod. Vzhledem k této bilanci musíme prohlásit, že Brod byl letos lepší a postup do baráže si narozdíl od nás zasloužil.
Z pohledu osobních výsledků nadchl na pálce J. Roith, T. Štěrba a v závěru i O. Lakomý, M.Dlouhý a P. Zloský. Velkým pozitivem oproti minulým sezónám je i fakt, že se už čas od času dočkáme i homerunu. Obrana týmu se rovněž zklidnila a nejsme už tolik svědky „čertových koleček“ jako dříve, nicméně k dokonalosti je rozhodně ještě hodně daleko. Vysoký standard v poli ukázal jako obvykle zejména T. Štěrba. Na postu catchera máme v porovnání s jinými ligovými týmy ještě rezervy. Nadhazovači oproti loňsku nijak rapidní zlepšení neukázali. Přínosem byl rozhodně M. Dlouhý, který doplnil zajetou dvojici nadhazovačů. Všichni však občas prožívali krize, které se objevovaly snad až příliš často.
Vzhledem k hlavnímu cíli sezóny (bojovat o postup do ligy) musíme tento rok hodnotit negativně. Nutno ovšem poznamenat, že celkový výsledek naprosto odpovídá našim schopnostem. Více detailů o hodnocení sezóny se připravuje v off line rozhovoru s V. Boháčkem, hlavním coachem týmu.