Turnaj U13 – Sedlčany

Na 1. kolo turnaje U13 Ligy žáků jsme v sobotu 30.4. vyrazili do Sedlčan, kde nás v hezkém a příjemném areálu čekaly tři zápasy. Nebylo nás pět, ale o moc víc také ne. A tak jsme museli povolat i mladou zálohu.

Sestava na pálku pro tento den byla: Vilda, Rozárka, Petr S., Adam, Mára, Niky, Jonáš, Dan, Petr R., Bělka.

Úvodní zápas nás čekal s Kanárky (SC Canaries – Praha). První směnu jsme zahajovali na pálce a soupeři jsme nadělili hned 6 bodů. Náskok jsme udrželi a s nadšením jsme jej postupně navýšili až na 9:6. V obraně jsme zkoušeli různé posty. Pro některé hráče to byly nové zkušenosti zejména na nadhozu a kečrovi, kde se již dělo víc akcí, než jsme byli zvyklí. Zalíbily se krádeže met. A zjistili jsme, že musíme potrénovat skluz na metu a vnímání instrukcí od trenéra při běhu po metách. První vítězství v úplně prvním zápase nás namotivovalo do dalšího.

Hned navazující zápas na nás čekali Hladoví Hroši ze Sezimova Ústí. Skákaný celkem přesný a svižný nadhoz nás překvapil. Hůř jsme se časovali a bylo málo odpalů. Doběhli jsme jen pro 3 body. Oproti tomu soupeř si s naším nadhozem poradil a po našich chybách v poli získal bodů 23. Měli jsme dva zápasy volno na regeneraci, zvednutí nálady obědem, zmrzlinou a zábavou v areálu.

Poslední sobotní zápas s domácími okřídlenými koňmi (Pegas Sedlčany) pro nás byl rozhodující z hlediska pořadí ve skupině. Museli jsme vyhrát, případně prohrát o méně než 7 bodů, abychom mohli další den bojovat o celkové 1–4 místo v turnaji.

V první směně jsme získali jen jeden bod, kdežto soupeř 6. Díky pravidlu o omezení bodů ve směně jsme mohli jít opět pálit. Bohužel soupeř získával s každou směnou větší a větší převahu až do finálního výsledku 16:6.

Přes jednu výhru jsme díky obdrženému množství bodů obsadili čtvrté místo ve skupině, a tak nás čekal nedělní boj o spodní příčky tabulky na hřišti Joudrs v Praze.

V neděli se nás v Bohnicích sešlo o jednoho hráče méně, a tak jsme bez možnosti střídání nasadili sestavu na pálce ve pořadí: Mára, Rozárka, Bělka, Adam, Petr R., Niky, Jonáš, Dan, Vilda.

První zápas jsme zahajovali na umělce s domácími Joudrs Praha B. Na svižný ale ne tak přesný nadhoz jsme si pomalu zvykali, ale z tosu jsme nepřepálili vnitřní pole. Soupeři naše míčky sbírali jak maliny a přesně přihazovali na jedničku. Když se nám podařilo získat první metu, několikrát nás soupeř vyautoval po přeběhnutí druhé nebo třetí mety. Případně nás chytili na domácí metě při pokusu o krádež po nechyceném nadhozu (Passed ball). Oproti Sedlčanům byl zde na umělce backstop blízko, my jsme neslajdovali, tak měl zkušený soupeřův kečr velké šance zabránit bodu. Nálada v družstvu byla víc a víc skleslá až beznadějná. Skončili jsme prohrou bez jediného získaného bodu a obdrženými 13.

S Kanárky jsme turnaj zahajovali a s Kánárky ho i končíme. Do posledního zápasu jsme šli s nadějí již jednoho získaného skalpu. Zahajovali jsme bodovou převahou, nicméně soupeř se postupně dotahoval až na výsledek 9:9 v dohrávce zápasu. Rozhodnout měla další směna podle pravidla „tie-break“, soupeř nastoupil na pálku s běžcem na druhé metě, který vzápětí ukradl metu třetí a bod byl na cestě. Atmosféra byla neuvěřitelně napjatá. Pálkař odpálil do vzduchu, ale byl chycen a my měli první aut. Načež vyběhnutého běžce z trojky jsme bystře vyautovali příhozem na metu, na kterou se nestihl včas vrátit. S druhým autem a zamezením bodu z nás napětí trochu opadlo. Dalšího pálkaře jsme vyautovali opět ze vzduchu po těžkém odpalu do foul ballu u první mety. U všech propuklo nepopsatelné nadšení, které nás namotivovalo na pálku. Výhru jsme měli ve svých rukách. I my jsme začali s běžcem na druhé metě. První pálkař byl strike out. Soupeř začal takticky hrát proti bodu. Následovaly dva pěkné odpaly a rázem jsme naplnili všechny mety. Další odpal směřoval pod nohy nadhazovače, který jej nedokázal zpracovat a přesně přihodit kečrovi na domácí metu. Díky včasnému a rychlému výběhu ze třetí mety a taky pěkně provedenému zaslajdování už nestihl kečr našemu vítěznému bodu zabránit. Tuto pro nás další neznámou situaci jsme pod obrovským tlakem ustáli na výbornou a turnaj tak ukončili pěknou výhrou.

Na naše konečné pořadí měl ještě vliv poslední zápas turnaje Joudrs a Kanárků. Po výhře Joudrs jsme se umístili na předposledním šestém místě.

Zjistili jsme, že máme stále co trénovat, umíme hrát pod tlakem, máme týmového ducha, baví nás to, i když prohrajeme, přibývá nám úžasná podpora fanoušků, dokážeme se popasovat s novými posty i bez předchozího tréninku a někteří v sobě objevili skrytý talent na nadhozu v podobě prvního strike outu.

Tak nám držte palce dál.

Jeden komentář u “Turnaj U13 – Sedlčany

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *