Ďáblův tucet

Celkem třináct hráček se představilo ve třinácti jarních zápasech, tak dovršme číselnou magii hodnocením o třinácti dějstvích.
(1) Umístění
Jarní bilance 7:6 napovídá, že se na podzim popereme se Sedlčany o bronzovou příčku v soutěži. Kladnu ani Radotínu jsme žádné body nesebrali a oba týmy míří suverénně do baráže. Merklín, Domažlice a Spectrum B by nás ohrozit neměly a se Spectrem A máme bilanci 2:1.
(2) Nadhoz
Romču, na jejímž výkonu jsme hodně závislí, doplňuje letos skvěle házející Míša a příležitostně se na prkno dostane i Barka nebo Janina. Romča je řádově rychlejší než ostatní, ale občas bojuje se zónou. Míša se trefí skoro na požádání a záleží jen na tom, jestli a kdy si soupeř na „bábovky“ zvykne. Barka s Janinou ochotně chodí dělat „vycpávky“ bez nároku na slávu.
(3) Chytači
Nejvíc toho odchytala Máří, zvládla i tři zápasy za víkend. Zastoupit ji může Dvořka, Evža nebo Dufi, a všechny to odchytají v pohodě. Samotné chytání je celkově výrazně jistější při Romčině palbě než při plazivých nadhozech ostatních, kdy nám spousta balónů projde po zemi. Krytí met je lepší, než jsem čekal, ale samozřejmě taky jen s Romčou na prkně. Řízení nadhozu se v našem podání omezuje na psychologickou podporu.
(4) Vnitřní pole
Sestava je celkem stabilizovaná, základ tvoří Barka na 1B, Madla nebo Adéla na 2B, na šortu Dufi (když chytá Máří) nebo Máří, na 3B Dufi, Věrka nebo Skippy. Zahrát odpaly zvládáme celkem solidně, ale problém nám dělají rychlé slapařky a hlavně, jak nám ukázalo Kladno, rutinní sběr ulejvek. Naštěstí na to zatím nikdo jiný nepřišel, tak pssst!
(5) Vnější pole
Jistotou je rozsahem i odhadem balónu Evža v centru, která se blýskla i asistencí na aut na domácí. Na křídlech se tak můžou točit ty, které se momentálně nevešly do vnitřního. Ze začátku sezóny nám uteklo pár míčů po zemi až k plotu, ale už jsme se v tom zlepšili a teď už se nám moc chyb v dlouhém nepřihodí, díkybohu.
(6) Souhra OF-IF
Teoreticky ji zvládáme, ale provedení v praxi kulhá na obě nohy. Takticky (nejsme tam, kde máme být) i technicky (hodíme příhoz, který se řezat nedá). Zlepšení by vyžadovalo spoustu tréninkového času, tak se raději budeme tvářit, že to tak hrajeme schválně. 😉
(7) Odpaly
Celkově naše pálka není špatná, ale často nám chybí schopnost odpálit v pravou chvíli. Klasické dlouhá pálkařky máme v Dufi a Romče, ale poslat to k plotu umí i Evža, Madla nebo Věrka. Spolehlivě pálí i Barka a zlepšuje se Adélka, která je navíc lepší s lidmi na metách než bez nich, což je cenná vlastnost. Ani ostatní nejsou žádnou slabinou, takže line-up máme celkem solidní.
(8) Krátká hra
Útočnou ulejvkou hrozí samozřejmě naše dvě levé pálkařky, Barka a Romča, infield hit ze slapu se nejčastěji podaří Máří. Sebeobětovací ulejvky nemáme sice stoprocentní, ale není to ani žádná tragédie. Spíš nám chybí tak dvě pálkařky (a běžkyně), které by opravdu dokázaly rozložit obranu svou rychostí.
(9) Běhání po metách
Patří spíš k našim slabinám, protože nejsme celkově žádní tryskáči a navíc někdy řešíme špatně herní situace. Málokdy se nám stane, že bychom získali dobrým během metu navíc, takže pokud nám soupeř nedává sám dárky v podobě PB, dost se nadřeme na každý bod. Ale byly tu i světlé momenty, třeba Evžin obslajd při krádeži dvojky.
(10) Zklamání
Určitě oba zápasy s Kladnem, ve kterých jsme pokaždé vysoko vedli, abychom je nakonec ztratili. Jako by nám pod dojmem náskoku odešla pálka a začali jsme se bát o výhru, a to se nevyplácí. Škoda, ale aspoň jsme se přesvědčili, že s týmem pokukujícím po lize můžeme hrát úplně vyrovnaně.
(11) Úspěch
Zatím bezproblémové výhry nad týmy, které bychom chtěli nechat v tabulce za sebou – ovšem s výjimkou nezvládnutého zápasu se Spectrem A. Většinou se daří nesnížit se na úroveň slabšího soupeře a odehrajeme zápas důstojně. Na opravdový úspěch ale zatím čekáme, tak snad přijde na podzim.
(12) Tréninky
O vedení tréninků se dělí Pepa, Madla a Evža, a všem by měl patřit velký vděk ostatních. Situaci jim navíc komplikuje to, že vzhledem k pracovním a rodinným povinnostem hráček bývá účast slabší, takže jde spíš o trénování individuální než týmové. V zápasech s ambiciózními a více trénujícími týmy se to pak samozřejmě projeví, ale na lehký nadprůměr přeboru to zatím stačí.
(13) Týmová atmosféra
Řekl bych, že nejsilnější stránka týmu. Celková pohoda se projevuje i spoustou mimosoftových akcí, kterých se hráčky společně zúčastní. Nebýt notorického dlužníka Skippy, tak by snad nebylo co řešit.