3. kladenský turnaj

Poslední ze série tří halových turnajů na Kladně jsme absolvovaly v sobotu 19. března. A pokračovaly jsme, opět za dohledu Pepy, v tradici jednoho vítězství. I když tentokrát nám nepodlehlo Kladno :o). Ale od začátku.
Před turnajem jsme měly kvůli několika omluvám problém se sestavou, ale pomohla nám znovu Báří a nově malá Dufi – Dáda, takže jsme nakonec zvládly celý program v 10 hráčkách. Pepa se pustil do přípravy na zápasy opravdu s vervou, a tak v sestavách nebyla nouze o překvapení.
První nastalo hned v úvodním utkání proti SaBaTu, kdy se na prkno postavila Barka a zároveň jsme marně přemýšlely, kdy byl postaven začátek line-upu v pořadí Máří, Evža, Madla ;o).
Začátek zápasu se nám celkem vydařil, ale i Sabaťandy si s „bábovkama“ od Barky poradily, a tak se bodovalo na obou stranách. V dohrávce 4. směny SaBaT odskočil na konečných 11:5 a nás mohly mrzet nechané body na metách. Nejlepší hráčkou byla naše fanynka – Bohyho neteř Bára, která byla opravdu slyšet.
Přestávka mezi zápasy byla tentokrát krátká, takže jsme musely vynechat pizzové orgie. Vše ale zachránila Dvořka svými muffiny a Dufi štrůdlem. Čas na „drbárnu“ ale byl, což tentokrát „odnesla“ Skippy.
Dalším soupeřem bylo domácí Kladno. Naše baterie nadhoz-kečr se vrátila do obvyklé sestavy RS-Máří. Pořadatelský tým nám měl z předchozích 2 zápasů co oplácet (naše výhra o bod a rozdílem). Po vyrovnaném začátku jsme ve 4. směně obsadily všechny mety, postupně vytěžily 4 body a ještě před dohrávkou 5.směny vedly 6:3. Pak však přišla kladenská série hitů proložená BB, a když se k tomu přidalo pár chyb a trochu smůly (3 bodový odraz míče od Skippiných zad mimo hřiště po Madlině příhozu), bylo to rázem 6:11. Kosmeticky jsme ještě upravily na konečný výsledek 8:11, ale to bylo vše a Kladno mohlo slavit vítězství.
Na chmury a větší rozebírání však nebyl čas, protože hned následoval náš souboj s Radotínem. Toto staronové družstvo v Přeboru (sestup z II. ligy) nám v minulých utkáních nedalo ani čuchnout (dvakrát prohra rozdílem). I tentokrát to vypadalo podobně. RS se moc nedařilo (5 BB v 1.směně), my byly kromě 1. směny (2body) na pálce dost jalové a radotínské polařky moc hbité. Když pak ve 4. směně získal Radotín (házela už Báří) dvoubodovým homerunem vedení 7:2, vypadalo to na třetí jasnou prohru. Poté už jsme ale soupeřky k ničemu nepustily a doufaly v zázrak poslední dohrávky (konečně máme v zápase dohrávku…). Tu začala hezkým odpalem Skippy, v naději posunula dvoubodovým homerunem Dvořka (zjevně vystrašená možností kaučované krádeže a požadovaného slajdu), pokračovala Madla a postupně dokončovaly Dufi, Máří a Barka. Polařky začaly konečně dělat chyby a nám se podařilo výsledkově zápas otočit na 8:7. Pojistily jsme si tak konečně 3. místo v turnaji.
Pozápasové hodnocení bylo tentokrát zcela v režii Pepy a jeho papírku, který se ukázal být plný skvělých a užitečných postřehů a rad. Převážná většina z nich začínala slovy: „Máří….“ :-D. Ale ani ostatní jsme nebyly ochuzeny, takže máma rozhodně na čem pracovat ;o).
Slavnostní vyhlášení přesunuli pořadatelé do kladenské restaurace Pod vobrazem, kde nás bohužel reprezentovaly pouze dvě statečné – Madla a RS. Staly jsme se majitelkami poháru za 3. místo (ve tvaru kloubní náhrady), diplomu, společné fotografie (snad bude viset v Nera) a mísy utopenců (byla na místě snězena).
Mezi pálkařkami turnaje zvítězila Evža s battingem 0,540. Autorka článku dodnes nechápe, jak se to mohlo stát, protože poslední dva zápasy rozhodně pálila jako K…. blbá.
Osobně hodnotím celou turnajovou sérii jako velmi zdařilou, jednalo se o výborně zpestření zimní přípravy. Naše řady se rozrostly o 4 homerunářky: Máří, Dufi, Evža, Dvořka. Uvidíme jak to jim a ostatním půjde venku.
Děkujeme Kladnu za uspořádání a doufáme, že to nebyl poslední ročník.
A teď hurá ven. Na Merklííííín!