2. kladenský turnaj

Druhému turnaji na Kladně předcházela důkladná sobotní příprava. Její hlavní část se odehrála v tělocvičnách na Dolákovce, kde se nás Madla pokusila celkem úspěšně včlenit do pálkařsko-polařského perpetuum mobile. Menší části pak probíhaly při tanečních (Máří, Dufi, Evža) a intelektuálních (Madla, Adélka) hrách.

V prvním zápase jsme nastoupily proti Radotínu, který nám v předchozím utkání uštědřil vysokou porážku 15:3. A že nám radotínský nadhoz vůbec nevyhovuje se ukázalo i nyní. Na metu jsme se dostaly až na začátku 4. směny a to po chybě první mety. Naopak RS na kopci rozhodně „antibiotikový doping“ nepomohl. Soupeřky byly na metách stále, několikrát jsme je zastavily až těsně před skórováním. Prostřídání pole trochu pomohlo, škoda, že nevyšlo pár dobře míněných, ale nedotažených situací při zahrávání autů – zejména na ose Madla (4) – Adélka (6) a vnitřní pole – catcher. Nakonec jsme prohrály 3:12 a čekal nás SaBaT.
Za nás nadhazovala Báří, kterou jsme si vzhledem k nemoci RS a nepřítomnosti Míši, na turnaj vypůjčily. Před dohrávkou 5. směny jsme vedly 7:4. Pak se však soupeřky do Báří opřely, několik těsných her na první metě nebylo rozhodnuto v náš prospěch, přidalo se několik špatných rozhodnutí při autování a rázem jsme prohrávaly 7:9. Naději na srovnání vykřesal krásný linedrive homerun Dufi, ale to bylo z naší strany vše. Prohra o bod 8:9 tentokrát opravdu mrzela. Pálkařsky se dařilo Adélce (2/3) a Evže (2/2), dobře číst nadhozy Dvořce a Mihu (obě 2xBB), v poli zahrála výborně Adélka na shortu ;o).
Poučeny velikostí objednaných pizz jsme tentokrát vybíraly uvážlivěji a dokonce zbylo i na Rybu, která nás přijela i s Majdou povzbudit a nakonec se do turnaje zapojila jako rozhodčí :o).
V posledním utkání nás čekalo domácí Kladno. Když byl stav střetnutí po 2. směně 6:4 v náš prospěch, vypadalo to na bodově bohatý zápas. Tato prognóza se naštěstí potvrdila pouze na naší aktivní straně. My jsme totiž mohly vyměnit unavenou Romču za Báří, kdežto Kladno takto kvalitní náhradu za Haňu nemělo. Rozhodující náskok jsme získaly ve 4. směně, kdy jsme naplnily všechny mety a z nich postupně stahovaly body – Mihule hitem na 8, Janina vynucenou chybou 1. mety a nakonec Evža odpáleným grandslamem. Vedení 15:5 vzalo kladenským přeci jen chuť do hry a my mohly nakonec slavit vítězství 20:6. Kromě homerunu jsme zvládly i 4 dvoumeťáky a celkem se vyvarovaly chyb v poli.
Rovněž jsme se po celý turnaj lépe vyrovnaly s „výškou“ stropu a eliminovaly tak zbytečné auty.

Herně se neděle vydařila družstvu Radotína, které všechny porazilo.
Celkové pořadí po dvou turnajích je následující:
1. SaBaT 43:23 16b.
2. Radotín 44:26 14b.
3. MFF 43:55 10b.
4. Kladno 26:52 8b.

Poslední softballové halové setkání je na programu v sobotu 19. března. Věřme, že budeme kompletní a zdravé a alespoň udržíme bilanci jednoho vítězství v každém turnaji.