1. kladenský turnaj

Zahrát si zase po skoro 4 měsících softball jsme se vydaly v sobotu 22. ledna do Kladna. To letos pořádá sérii tří zimních halových turnajů za účastí 4 týmů: Lasa Kladno, SaBaTu Praha, SK Radotína a naší maličkosti.
První turnaj jsme pojaly jako zpestření zimního tréninku, vyzkoušení naší mladé naděje (Mihule), vyzkoušení nového pálkařského stylu (Adélka, Madla) a v neposlední řadě vyzkoušení odolnosti Pepy :o). Pro některé z nás, to byl první zimní kontakt s pálkou a rukavicí ;o)))).
V úvodním utkání nás čekal náš pravidelný soupeř v soutěži i na turnajích, domácí Kladno, na prkně s Haňou. První směny se RS na nadhozu trochu zahřívala, a tak jsme prohrávaly v půlce 3. směny 1:5. Naštěstí jsme se všechny na pálce postupně seznamovaly s tím, jakou trajektorii udělit míčku, aby letěl dostatečně daleko, ale ne moc vysoko. Nejlépe se to podařilo Máří, která odpálila místní regulérní homerun – svůj první v životě ;o). Dvoumetové odpaly se podařily Adélce, RS a Evže a znamenaly otočení utkání, těsné vítězství 6:5, první vítězství Pepy u ženského týmu a dobrý vstup do celého turnaje.

Dalším soupeřem byl Radotín, který se vrátil do pražské soutěže a budeme ho tedy potkávat i přes rok „venku“. Za nás nastoupila na nadhoz Míša Janovská a její „buchtičky“ dělaly radotínským v některých chvílích celkem problém. V některých ale zase ne, takže skóre bohužel narůstalo hlavně v náš neprospěch. My jsme byly naopak na pálce spíše jalové a nakonec tedy odešly s rozdílovou prohrou.

Nečekaným mezizápasovým protivníkem se ukázala objednaná pizza. Obrovská kola dala zabrat i předem domluveným dvojicím či trojicím. Některé z nás však měly aspoň něco k večeři domů, některým pizza trochu bránila v pohybu a někteří na ni vzpomínali ještě v pondělí (viz níže). Báječně jsme si při ní ale pokecaly a probraly důležité novinky.

V posledním zápase nás čekal SaBaT, který naopak venku nepotkáme, neboť postoupil do II. ligy. Začátek se nám vydařil a po chybách obrany vedeme 3:1. Pak ovšem bohužel zase došlo k nějakému přehození v našich hlavách a naší nedůsledností a nekoncentrovaností v poli i na metách jsme darovaly sabaťandám nejen srovnání stavu, ale i umožnění otočit celý vývoj zápasu. Pokolikáté už…?

Výsledky:
MFF – Kladno 6:5
MFF – Radotín 3:15
SaBaT – MFF 8:3

Po prvním turnajovém kole vede SaBaT se 3 vítězstvími, ostatní družstva mají každé po jednom vítězství a dvou prohrách.

Náročnost sobotního programu dokládá situace na pondělním tréninku:
Pepa je úplně zmožen – nejdřív se vymlouvá na hodinový nedělní úklid, který musel absolvovat doma, ale nakonec z něj vyleze, že ho děsně unavila ta obrovská pizza, kterou v sobotu snědl celou sám ;o).
Adélka zapomíná nejen všechen společný materiál v autě, které má Hooky, ale také své tréninkové věci. Její velká taška obsahuje pouze boty, ručník a helmu, ale pálit do klece se v tom jít neodváží. Ještě, že je přítomna dobrá duše Máří a její pláťáky… :o).
Takže zase za 2 týdny!