Sezona 2010 očima trenérů 2

Ženy


Ženy softballového oddílu MFF Neratovice obsadily v letošní sezóně ve své soutěži Pražského přeboru divize víkendové 3. místo za SaBaTem Praha B a LASEM Kladno. Zopakovaly tak umístění z roku 2009, kdy ale v soutěži startovaly pouze 4 týmy.

V tomto roce byla účast bohatší – 9 družstev – a rovněž počet zápasů vyšší. Uhrály jsme velmi aktivní bilancí 17 výher a 6 proher a skóre 280:153.

Celý rok jsme hrály dobře v obraně, bez velkých výkyvů a chyb. V útoku (na pálce) jsme byly velmi aktivní, zejména R. Sekyrová a M. Dufková potvrdily své pálkařské kvality.

Ani zápasy ve kterých jsme prohrály nebyly odevzdané, naopak jsme kolikrát sahaly dlouho po vítězství.

Velkou posilou se ukázala Míša Dufková z Mostu. Doufáme, že další mladé hráčky se nám podaří zařadit do týmu v příštím roce.

Do 23 zápasů se zapojilo těchto 15 hráček:

Romana Sekyrová (nadhoz, vnější pole), Jana Chaloupková (nadhoz, vnitřní pole), Marie Mikešová (chytač, vnitřní pole), Hana Trnková (vnitřní pole), Tereza Kudrnová (vnitřní pole), Michaela Dufková (vnitřní pole), Adéla Volfová (vnitřní a vnější pole), Hana Lakomá (chytač, vnější pole), Michaela Janovská (vnější pole), Jana Nosková (vnější pole), Kateřina Stiborová (vnitřní pole), Barbora Hudličková (vnitřní a vnější pole), Věra Fialová (vnější pole) a hrající trenérky Magdalena Kleimanová (vnější pole) a Evženie Votinská (chytač, vnější pole).

Složení soutěže v příštím roce ještě není známo. Vítěz SaBaT Praha postoupil v kvalifikaci do 2.ligy, ze které naopak sestoupilo družstvo Radotína. Přihlášky do soutěže probíhají každoročně v březnu, musíme se tedy počkat až do jara příštího roku.