Sezona 2010 očima trenérů

Softballisté MFF Neratovice obsadili v sezóně 2010 v tabulce 2. ligy mužů celkové třetí místo. Po základní části jsme se umístili dokonce na stříbrné příčce, když jsme z 32 zápasů dosáhli 21 výher a 11 porážek a skóre 223:143. Tím jsme se kvalifikovali přímo do semifinále play-off, kde jsme se střetli s týmem Painbusters Most.
V prvním zápase série, hrané na dvě vítězství, jsme dokázali eliminovat silné pálkaře soupeře a zvítězili jsme 5:1, zejména díky skvělým nadhazovačům (J.Roith, T.Štěrba) a klíčovému odpalu A.Sečkára. Druhý zápas byl jednoznačně v rukou Mosteckých, kteří nás deklasovali 18:1. Rozhodovalo tedy třetí utkání, ve kterém dominovali na obou stranách nadhazovači (za MFF T.Štěrba, za Most O.Němec a S.Štýs). Soupeř se ujal vedení 2:0 homerunem reprezentanta Patrika Kolkuse, my jsme postupně vyrovnali na 2:2 po odpalech J.Roitha a D.Muždeky. Na třetí bod soupeře jsme už bohužel odpovědět nedokázali, utkání skončilo 2:3 a celou sérii jsme tak prohráli 1:2 na zápasy.
Painbusters Most nakonec zvítězili i ve finále soutěže a zajistili si tím postup do Extraligy, ze které k nám naopak sestupuje Amasoma Příbram. Na opačném konci tabulky opouštějí 2. ligu sestupující Kostelec Tigers, které v naší soutěži nahradí B-tým Hrochů Havlíčkův Brod.
Celkově můžeme sezónu 2010 hodnotit jako vydařenou, posunuli jsme se v tabulce oproti loňsku ze 6. na 3. místo. Navíc se podařilo zabudovat do týmu mladé hráče a stabilizovat jejich výkonnost. To dává slibnou perspektivu do dalších let. Tým se po celou sezónu prezentoval hezkým kolektivním výkonem, nebylo by tedy spravedlivé vyzdvihovat jednotlivce. Uveďme proto kompletní špičkovou sestavu uplynulé sezóny: nadhazovač – Tomáš Štěrba, chytač – Ondřej Lakomý, první meta – Vladimír Boháček, druhá meta – Jiří Pařík, třetí meta – Josef Reidinger, spojka – Jiří Roith, vnější pole – Alois Sečkár, Daniel Muždeka, Jakub Kašík nebo Lukáš Stibor, suplující pálkař Michal Dlouhý nebo Martin Kleiman.