Vysvědčení pro chlapy aneb Zkratkou do semifinále

Zatímco děti vyrážejí zítra poprvé po prázdninách do školy, náš chlapský tým dohrál základní část a můžeme si tak už vystavit pololetní vysvědčení. Jaké bude to závěrečné, o tom rozhodnou zápasy play-off, které startujeme 18.září.

Předmět: výsledky. Známka: 2
Celková bilance 21 výher a 11 porážek je nečekaně dobrá a přinesla nám 2. místo v tabulce znamenající přímý postup do semifinále, ve kterém jsme minulé dvě sezóny chyběli. To je jasný úspěch. Jedničku jsme si zkazili zbytečnou porážkou od Kostelce a příšerným víkendem na Dolákovce.

Předmět: útok. Známka: 2-
Vyhráli jsme (o jeden dosažený bod před Kotlářkou a o dva před Mostem) soutěž o nejvíce skórující tým soutěže, ale na jedničku to není. To bychom se museli nejdřív naučit ulejvat (to je ta dvojka) a neprohrát 4x s nulou (za to je to mínus).

Předmět: obrana. Známka: 1-
Lépe než my brání ve druhé lize jenom PV-čka, ale hlavně se nám podařilo na polovinu srazit loňský strašlivý průměr 8 obdržených bodů na zápas. Příčiny? Rojťas zpátky na prkně uvolnil Olaka pro kečrování, mladí se chopili šance a přestali se potulovat sestavou, obrana se stabilizovala. A to mínus? Přece byste nechtěli čistou jedničku za ty errory…

Předmět: tréninky. Známka: 3
Slabina týmu. Morálka a přístup trénujících je bez problémů, ale ta účast… V pondělí přijde často áčkařů nedůstojný počet a ani čtvrtky nejsme kompletní. Naštěstí jsme se sešli téměř všichni na letním soustředění a ti pilní chodí trénovat individuálně – jinak by to bylo za čtyři.

Předmět: týmový duch. Známka: 1
Nejlepší nakonec. V týmu je pohoda a zábava, nedělají se partičky, hráči si navzájem přejí úspěch a pomůžou. Díky tomu tým stráví i takové excesy jako Bíbovy nečekané absence na hracích víkendech. K tomu snad jen – styď se a polepši se!