Úspěšný víkend softballistů z Lobkovic

Jestli se to už někdy stalo, tak jednou, maximálně dvakrát v historii týmu. Přepisovat dějiny zatím nebudeme, ale 8 víkendových zápasů týmu mužů i žen s bilancí 8 výher jistě stojí za zmínku.

Muži strávili víkend v Brně, kde sehráli dvojzápasy s domácí Univerzitou Brnou a týmem z Ledenic. MFF – Univerzita Brno – 19:4 a 6:5, MFF – Ledenice – 11:2, 4:3.
O společenské stránce toho jako dívka vím pramálo a uvítám doplnění některého z přímých účastníků. Snad jen stručně a z doslechu (nepřesnosti laskavý čtenář jistě promine)- Bíb zaspal a do Brna neodjel, proto si Dan zahrál na spojce. Pářa si doničil ruku (zápěstí, palec či co) a hrál i přes to, že mu lékař údajně doporučil se softem nadobro skončit. Káša závěrečným koníkem přes nadhoz rozhodl zápas.

Ženský tým pak sehrál dvojzápasy s Joudrs C a s PV B.
Následující komentář bude možná příliš subjektivní a oslavný, ale jako hráčka si zkrátka nemůžu pomoci. Osobně musím říci, že jsem nezažila lepší zápasy, navíc završené úspěšným koncem.
První sobotní zápas s týmem PV B začal v příjemné 2 hodiny odpoledne, takže jsme měly dostatek času na víkendové pospaníčko. Kromě toho přišel po středečním týmovém pohovoru, který všem a týmu zejména určitě také prospěl. Za PV B házela „naše“ Báří, což možná na pálce působilo trošku potíže. Osobně jsem se na Báru při nadhozu nemohla dívat a pečlivě jsem sledovala pouze její ruku s balonem. S nadhozem jsme nakonec svedly lítý boj, který jsme prolomily pouze v 1. směně, ve které jsme udělaly jediné dva body celého zápasu. Víc nám pévéčka nedovolila, ale Romča na nadhozu nedovolila za podpory pole ani bodík. Druhý sobotní zápas s Joudrs C měl kvalitu o poznání nižší a skončil nakonec až rozdílem v 6. směně 17:7. Byl dlouhý a únavný a bohužel jsme si jej vlastní nesoustředěností a projevující se únavou protáhly víc než bylo nutné. Zápas odházela Míša s jejímiž nadhozy si mladičké pálkařky nevěděly rady. POchvala ještě rozhodčímu, který byl dle mého mínění spravedlivý a fér i přes své mládí. Stařenka na závěr musela být.
Kvalitní výkon rozhodčího pokračoval i v neděli, i když zóna rozhodčího byla proklatě nízká. Avšak i jeho výkon byl rozhodný, spravedlivý a i díky jeho obří postavě vůči němu nezaznívaly téměř žádné výhrady. První zápas opět s PV B. Na nadhozu už nebyla Báří, i když její zástup byl neméně kvalitní. V průběhu hry jsme z mého pohledu poměrně úspěšně udržely několik situací bez autu a plné mety či bez autu a 1, 3 obsazené. Nejprve jsme prohrávaly 0:1, následující pálkou srovnaly na 1:1, pak nám soupeřky odskočily na 3:1, abychom hned v zápětí dovezly 3 body a tím upravily skóre na konečných 4:3 pro nás. Na nadhozu skvělá Romča:-) Poslední zápas víkendu s Joudrs C jsme si řekly, že nezopakujeme výkon ze soboty. Koncentrace vydržela, pálily jsme, využívaly chyb nadhozu a pole soupeřek, zkoušely různé „alternativní hry“ a po 3 směnách vyhrály rozdílem 27:1. Skvělá Janina na nadhozu, která pálkařkám nabízela palitelné balóny, ze kterých však hezky odpálit nelze:-)Stařenka na konec být opět musela.
Všem díky! A protože jsem hlava děravá, prosím kompetentnější osoby, aby upřesnily, případně upravily vývoj zápasů, vyzdvihly pozitiva a uvedly negativa pro poučení do budoucna.