Mužské zahájení sezóny

K nováčkovi soutěže do Ledenic jsme jeli s nizkými cíli po nepříliš přesvědčivém vystoupení na předsezónním turnaji v Pardubicích. Bohy dal cíle dokonce tak nízko, že radši ani nevzal pálky. S vypůjčenými železy jsme se vydali vstříc prvnímu zápasu, který jsme i díky chybám soupeře úspěsně proměnili v první letošní výhru. Pokračovali jsme zápasem s Pardubicemi ( člověk neznalý zeměpisu by řekl z počtu našich utkání, že snad ty Pardubice leží vedle Neratovic ). V něm jsme museli vinou drobných chybek v poli a soupeřových hitů pořád dotahovat, ale nepovedlo se. V tomto zápase odházel šest směn Dan a připsal si i první druholigové SO. Naopak pardubická posila ukázala jak se páli, kdy na Roiťase ze dvou startů vyslala dva homeruny. Večer byl veselý, protože narozdíl od loňska jsme se nemuseli za první víkend stydět, i když byla pouze půlka za námi. Labužnická část se vydala do steakárny na pořadný dlabanec a nakonec jsme se všichni sešli v centru Budějovic.

V nědeli nás dorazil posílit Dlouhán a s ním i naše železa. Začali jsme s Pardubicema a síla našich klacků se ukázala, když jsme vyslali míč dvakrát za homerunový plot a tím udělali rozhodující náskok. Rozhodující okamžik byl, když Pardubice na dva outy po Olakově trojmeťáku dali Roiťasovi IBB a Pepa po něm poslal míč za plot a tím se otočil stav zápasu. Na poslední zápas jsme již notně unavení nastoupili opět proti domácím. Naše pálka naštěstí neusnula a po Olakově trojbodovém homerunu byl náskok dostatečně výrazný. Domací se sice na závěr zápasu rozpálili, ale Roiťas nepřipustil větší komplikace.

Víkendová ocenění

  • MVP víkendu: Roiťas ( za výborně odházené zapasy (ERA 1.5) a výbornou pálku (B1A 0.929)
  • Homeranaři: Pepa (3B), Roiťas (2B) a Olak (3B)
  • Stahovač: Lojza (6RBi)
  • Železná ruka: Olak ( odchytal všechny zápasy a i v posledním byl schopen chytit krádež )
  • Vysavač: Bohy ( některé zákroky na jedna změnily špatný hod v jistý out)
  • Polař: Celý tým ( polařsky celý víkend na úrovni našich loňských nejlepších zápasů i když hodně lidí hrálo na nových postech)
  • Podpora: Voťas ( za kaučing ), Máří ( za zapisování a podporu ) a Páca ( za sehnání dobrého ubytování )

Celkově byl víkend povedený a předčil naše očekávání. Pokud se podaří neusnout na vavřínech a pokud budeme předvádět podobné výkony, tak nás čeká letos lepší umístění než loni. Detaily jednotlivých zápasu lze nálezt přímo u nich (První zápas Druhý zápas Třetí zápas Čtvrtý zápas ).