Turnaj v Hrotovicích

Po dvou předchozích úspěšných misích na halových turnajích v Brně, jsme se tentokrát vydaly do Hrotovic u Třebíče. Z původního počtu přihlášených 6 družstev (Sedlčany, Ostravská univerzita, Falcons Hradec Králové, Třebíč Nuclears a Sigma Olomouc) bohužel první dva těsně před turnajem odpadly, takže se ještě na poslední chvíli měnil celý rozpis turnaje. Nakonec se ustálil na systému každý s každým, poté semifinále 1.-4. a 2.-3. po základní části a nakonec zápas o 3. místo a finále. Hrací doba byla z 50 minut zvýšena na 90+dohrávka.
Sestava čítala 11 hráček – RS, Frkař, Máří, Terák, Dvořka, Adélka, Dufi, Věra, Míša, Janina a hrající kouč Evža. První zápasy s námi se chystala odehrát naše mladá posila Dufi.
První zápas proti Hradci Králové byl jednoznačný. RS a posléze Frkař na nadhozu nedávaly soupeřkám moc šancí. Ty se dostávaly na mety spíše po menších chybách pole. Pálkařsky jsme soupeře jasně předčily a se slowpitchovým nadhozem si se ctí poradily. Nutno říci, že hradecké pole nebylo z nejpřesnějších. Konečné skóre 27:2 po třech směnách hovoří za vše.
V dalším utkání nás čekal silnější soupeř – Sigma Olomouc. RS se ale ukázala na nadhozu ve skvělé formě a olomoucké pálkařky si s jejím rychlým nadhozem, který občas vystřídal change-up, nedokázaly účinně poradit. Dvanáct SO je toho myslím jasným důkazem. Nám se naopak na svižný soupeřův nadhoz podařilo najít zbraň (10 hitů) a téměř pravidelně v každé směně bodovat. Výsledek 6:1 po sedmi směnách.
Poslední téměř večerní zápas jsme odehrály s „domácí“ Třebíčí. Na nadhozu tentokrát působil Frkař. A působil velmi kladně a také celé pole pracovalo precizně. Chuť pálit nás neopustila ani v tomto zápase, takže jsme celkem v pohodě zvítězily po 5. směně 14:1.
V nedělním semifinále nás opět čekal Hradec. Celý zápas tentokrát odházel Frkař a připsal si nulu na kontě obdržených bodů. Po první směně jsme vedly 11:0. Pálkařský „bodostroj“ se pak trochu zastavil, ale vítězství 13:0 po 4 směnách bylo příjemné a rozhodně nám ušetřilo trochu sil do finále.
V něm jsme se podle „papírových“ předpokladů utkaly s Olomoucí. Ta ale musela o tento zápas překvapivě bojovat v semifnále s Třebíčí, kde se nejdříve zachraňovala v dohrávce 7. směny a poté rozhodla v tie-breaku o vítězství 8:7.
Na prkno opět nastoupila RS a opět si připsala 12 SO. Na některých hráčkách Olomouce bylo znát, že si na její nadhozy již trochu zvykly a dostávaly se více do „kontaktu“. Přesto jim naše pole dovolilo získat pouze 1 bod. Naše pálka byla opět účinná, i když už se trochu začala projevovat únava. Ta ale postihla rovněž nejlepší nadhazovačku Olomouce, která byla po několika BB vystřídána. Nakonec jsme dokázaly získat 8 bodů a tím vyhrát celý zápas 8:1.
Výkony všech hráček musím hodnotit velice kladně. Pole bylo téměř bezchybné a pálka velmi živá. Celkové skóre 65:5 hovoří za vše. Je nutno ale podotknout, že kvalita soupeřek nebyla tak vysoká.
Dubnový turnaj v Merklíně nás určitě prověří daleko víc.