Badmintonový turnaj 2009

Po loňském úspěchu squashového turnaje jsme se letos rozhodli zkusit badminton. Prvním oříškem bylo najít místo, kde mají dost kurtů, a zároveň není úplně v… na konci Prahy. Z tohohle pohledu se celkem zadařilo, hotel Step je celkem v dosahu a jsou tam i jiné možnosti vyžití, třeba bazén.
Sešlo se nás celkem 17, z toho je třeba odečíst 3 těhotné, takže 14. Na třech kurtech jsme se jakžtakž vystřídali, trochu to odnesli pozděpřišedší Kelettiovci, Bohy+Míša+Dáda a Prochy. Systémem „Voťasova likvidační sprinterská soutěž v písku“ jsme stihli otočit tři a kus kola, takže každý měl nejméně tři šance na postup či propad ze své skupiny.
Výsledek byl předem celkem jasný – jediný, kdo „to“ pořádně držel v ruce (Káša), byl o úroveň jinde, další, který „to drželi“ jednou nebo dvakrát, skončili v horní polovičce, a zbytek se dá celkem snadno domyslet. Každopádně proběhlo spoustu zajímavých zápasů, namátkou Kelettiho souboje s těhotnými, Míši a Dády s Bohym, tuhý boj Báří s kluky a tak dál a tak dál. Ještě stojí za zmínku Prochyho propracovávání se vzhůru žebříčkem (jo, taky už to někdy držel v ruce :-)), tady asi padla chyba v nasazení (sorry, Prochy).
Došlo taky na losáž cen z tomboly, epesního slona si odnesl Olak (doufám, že dostal čestné místo v rodinné vitrínce :-)). I ostatní hodnotné ceny našly své majitele – kniha, různé flašky, šátky, slánka a pepřenka, to je to vše na fotce (všechny fotky jsou tady).
Po turnaji a trochu delším intermezzu v žižkovské restauraci Morava se nás většina přesunula na bowling pod Viktorku (kam? no přece pod Viktorku, né?). Začala se na nás projevovat únava, ten badminton se nezdá, takže bowlingové výkony se určitě nezapíšou do klubové historie. Spát se (kromě vybraných jedinců, že, chlapi) šlo docela brzo a celkem v poklidu.
Tak jsem zvědav, jaký sport zkusíme příští rok :-).

Účastníci turnaje: Marek, Dan, Báří, Káša, Narcis, Olak, Prochy, Dlouhán, Bohy, Voťas, Keletti, Ellrohir, Dáda a Míša. Za těhotné bojovaly Madla, Ryba a Ivanka.