Potvrzení dvojky aneb nestoupáme, ale ani nepadáme

Disclaimer – Tohle je čistě subjektivní hodnocení – komu se líbi může mi koupit pivo a komu ne, tak má smůlu.
Na sezonu jsme se pilně připravovali přes zimu pod vedením Voťase, kdy jsme se seznámili i s novými posilami z Brandýsa. Bohužel jsme už na konci minulé sezóny přisly o Roiťase na prkně, protože po úraze nemohl nadhazovat, ale zase přibyl Olak, tak minimálně kvantitativně jsme na tom stejně s nadhazovači. Posily byly znát po celou sezonu a jsou jednou z jejích největších pozitiv. Sezonu jsme zahájili již tradičně na Pardubické chaloupce, kde jsem skončili druhý, bohužel kromě Pardubic nás na tom turnaji nikdo moc neprověřil. První víkend se vůbec nevydařil a kromě čtyř proher si odvážíme i dost špatný dojem z předvedené hry. Další víkend se jede do Brna a místo povinných dvou výher je jen jediná a naše situace v tabulce vypadá dost bídně. Víkend v Kostelci měl rozhodnout o našem směřovaní, výrazný úspěch byl nutný. A kromě zaváhání s tygrama se povedlo a naše situace je hned růžovější. Cíl příštího víkendu jsme také splnili, Pardubice poznali matfyzáky v nejčistčí podobě. Následoval turnaj, který se vydařil, ale poznamenalo ho zranění Kelletiho a tak obnovil svou catcherskou kariéru Roiťas. Rozjetí jsme příští víkend smetli Tygry a most a situace před podzimem byla nadějná. Podzim bohužel začal hodně špatně a i přes zlepšnení ke konci nestačil na lepší než šesté místo. V play-off jsme potkali přírodní vědy, a i když jsme podali nadprůměrný výkon, tak vždy něco nezafungovalo a tím sezona skončila. Výsledné úmístění odpovídá našim výkonům.
Pozitiv v této sezóně je několik. Výrazně se rozšířil kádr, který hraje a který je poměrně vyrovnaný, na každý post jsou minimálně dva hráči. Je to predevším díky posílení z Brandýsa a postupným začleňováním nových hráčů, kteří se otrkávají. S tím souvisí i posílení na pálce, kdy celý line up je nebezpečný a drží soupeřova nadhazovače pod tlakem. A v neposlední řadě je v týmu dobrá parta, takže člověk se kromě hry těší i na pár piv večer. Negativem jsou nevyrovnané výkony, především v poli, kdy jsme schopní darovat soupeři výhru aniž by se musel moc snažit. Také dva pomalé rozjezdy do obou částí sezóny nás stáli lepší umístění, přeci jen mít první dva víkendy 1:7 a na podzim 2:6 není dobrý, protože v tý sezonně toho už moc nezbývá.

Individuální zhodnocení

Zhodnocení jednotlivých členů týmu:

 • Narcis – udržel si pozici prvního nadhazovače a i když nemládne, tak je jedním z pilířů týmu. Do budoucna doufat, jen že bude mít na softball alespoň stejně času jako dosud.
 • Dlouhán – odeházel pár velmi dobrých zapasů a na pálce si udělal respekt, ale brzdila ho různá zranění a nedostatek času. Také chyběla určitá rozehranost, zvláště po vynecháném víkendu by neškodilo jít na béčko.
 • Olak – Nebezpečný pálkař po celou sezonu schopný i ulít. Na dvojce hrál s jistotou. Na nadhozu nedominoval nad pálkaři a tím pádem hrálo pole, často velmi tristně. S Olakem na prkně se dá výhrát pouze když funguje obrana a dost se pálí – a trocha štestí jak ukázalo Brno, který našlo každou díru.
 • Kelleti – Celou sezónu poctivě trénoval, ale limitovaly ho různá zraněni v podstatě už od uvodního turnaje v Pardubicích. Tak snad jen si přát ať příští sezónu více slouží zdraví.
 • Roiťas – další z pílířů týmu, který nebezpecně páli a je znát v poli. Zvládl se přeorientovat ze spojky na catchera, když to bylo potřeba. Překonal i zranění ruky a ke konci sezóny byl schopen i nadhazovat.
 • Bohy – odehrál všechny zápasy a pilně trénuje. A také úkázkový příklad nevyrovnaných výkonů, kdy je to způsobeno i tím, že když není Voťas tak kaučuje a to mu neumožňuje dát hře vše. Po minulé vydařené sezóně trochu ústup ze slávy, kdy jak na pálce tak v poli podával lepší výkony. Do budoucna doufam, že se to zlomí a přiští sezóna bude lepší a Bohy se bude méně rozčilovat.
 • Honza – zkušený hráč, který už neměl čas na tolik víkendů, ale když bylo potřeba tak dorazil.
 • Fanda – Posila z Brandýsa. Silový pálkář, který ale nemá nakoukáno příliš kvalitních nadhozů. V zápasech se slabšími soupeři umožnil odpočinout jiným hráčům. Jeho přítomnost je silně znát na atmosféře zápasu.
 • Mara – Další posila z Brandýsa. Kontaktní pálkař s dobrým okem. Bohužel kvůli zdravotním potížím ukončil kariéru.
 • Prso – zkušená druhá meta. Neustále zasobuje lepšími palkami, které mu pořád lámeme.
 • Bib – opět posila z Brandýsa. Dobrý pálkař i polař, ale velmi nevyrovnané výkony. Občas mu také schází klid při hře. Také se ukázalo, že s ERA 210 překonal několik rekordů a na prkno ho už asi nepustíme.
 • Pepa – Postupně se zabydluje na spojce, ale také velmi nevyrovnané výkony, zejména při sbírání míčů. Na pálce se každou sezónu zlepšuje. Vzhledem ke svým nohám by měl mít lepší rozsah na spojce.
 • Pářa – Opět posila z Brandýsa. Silná ruka a rychlé nohy z něj dělají dobrou spojku a na pálce postrach vnitřního pole.
 • Majkl – výrazné zlepšení na pálce i díky nabíhaným odpalům. Bohužel jeho slabinou je pole a s 18 errory je nejhorší polař.
 • Páca – zkušený hráč, univerzální hráč, který zahraje kde je třeba.
 • Dan – Z Dana je jistota na osm a i na pálce se neustále zlepšuje.
 • Ellojza – Z Lojzy stává ranař na pálce a jeho odpaly pomohly v ošemetných situacích zachránit zápas. Aspirant na titul skokan roku.
 • Kasha – Postupně se zabydluje v ofu, na pálce se zlepšuje, prostě naděje do budoucna.
 • Hooky – Jeho zraneni pres podzim mu nemoznilo nastoupit k prilis zapasum a tak povzbuzoval co mu sily stacili aspon z lavicky.
 • Buchar – Jak slibil, tak se zjevil jako blanicky rytir a pomohl k dulezitemu uspechu na turnaji, ktery nam velmi pomohl a bez nej bysme se nedostali ani do play-off.
 • Voťas – Další sezónu s námi i přes naše výkony vydržel a navíc nás dobře fyzicky a herně připravil. Vnáší klid do týmu. Do budoucna by možná více mohl zařadit do tréniku posílovaní rukou a více cvičení na psychickou odolnost.
 • Krátkodobý výhled do budoucna vypádá poměrně dobře díky posílení. Co ale chybí je začleňovaní našich kadetů do týmu, přeci jen nemládneme a nové naděje jsou potřeba, aby jsme jim mohli něco předat, dokud máme co. Další problém je ještě větší věkový průměr nadhazovačů, bez kterých se hraje těžko. Pokud se podaří zapracovat na psychice, tak příští rok máme minimálně na semifinále.