Zakončení sezóny 2008 – holky

Tuto bohulibou akcičku jsme letos uskutečnili ve Zloníně v penzionu Jinej svět, který buduje Ryba. Tímto jsme ho vlastně myslím softbalově pokřtili :o). Ne že by se nám vloni u Barky v Psárech nelíbilo, ale mám pocit, že letos bychom se nelíbily my novému přírůstku – Barborce… ;o).
Účast byla celkem hojná, posílila nás ještě Dvořka s Olakem, Efox a Šárkou, pan otec, Sváťa a Sobča. Zvířenu zastupoval Jack a taková chlupatá koule, prý kočka. Občerstvení jsme zajišťovali z vlastních zdrojů a moc se nám to povedlo. Madlina česneková pomazánka zmizela za hodinu, nad úžasnými marmeládovými mini šátečky jsme se rozplývali hodně po půlnoci… Nechyběly různé další pomazánky, slané i sladké pečivo, polévky, dorty a samožery a samo nějaké to vínko, pivko, finská vodka (dobrej výkon pane otče, Frkaři, Teráku a Olaku), šampáňo (Madla ho teda stopro nerozezná od bílého vína, takže pro ní je ho škoda).
Na rozjezd jsme se museli povinně zúčastnit Olakovy a Dvořčiny hry „Nakresli cokoliv co umíš“. Potřebovali prý inspiraci pro kreslení s Efoxem. No nevim. I když některé výkony byly opravdu pěkné: Madla zdokonalila svou lodičku, Ryba rybu, Luca se pustila do pernikové chaloupky a JanaN nám ukázala slona zezadu… ;o).
Měli jsme mezi sebou také oslavence RS Mácu a pana otce, kteří se oba narodili 1.11. a tak dostali společný dort. Další narozená tento den, Týna, bohužel nedorazila. Svíčky z dortu poté Frkař znovu zapaloval a lákal na ně všechny přítomné ženy. Utvořilo se tak čarodějnické holčičí kolečko, ale ďábel ani satan nepřišel, tak jsme akorát probraly Evžiny a Madliny výkony na aerobicu ;o).
A byly projevy trenérek. A byly dárečky. A Báří nám řekla, že zkusí nějakou vyšší soutěž. Báří držíme palce.

Letošní sezóna také hodně zamíchala s téměř tradičně oceňovanými osobami. Takže tentokrát diplom od Statistického výboru softbalového oddílu MFF Neratovice obdrželi:
• Věra Fialová – za nejúčinnější máchání pálkou (BA 0,389)
• Marie Máří Mikešová – za nejlepší strašení nadhazovaček (9 BB)
• Romana RS Máca Sekyrová – za největší výdrž na kopci (52,1 inn)
• Barbora Báří Šrámková a Romana RS Máca Sekyrová – za největší lásku ke hře v poli (100 inn)
• Věra Fialová – za největší námahu při autování (83 autů)
• Věra Fialová – za nejlepší švih mimo balón (9 SO)
• Jana Frkař Chaloupková – za statečnou premiéru na kopci
• Věra Varel Fryštenský Fialová – za heroické výkony při běžeckých trénincích
• Kateřina Skippy Stiborová – čestný titul Éčko (21 errorů)
• Vratislav pan otec Haissinger – čestný titul Nejvěrnější fanoušek

A aby té statistiky nebylo dost, když jsme přeci ten matfyz, daly jsme si malý kvíz o ceny. Abychom věděly jak nám to celý rok statisticky šlo… Nejlépe odpovídaly: Ryba, RS Máca, Markéta, Efka, JanaN a Věra.

Kvízové otázky:
1. Kolik hitů celkem za tým (17 zápasů) = 127
2. Kolik hitů vloni za tým (23 zápasů) = 172
3. Na který tým jsme odpálily nejvíc hitů (Kladno, Řepy, Sabat) = Kladno (33)
4. Průměrný počet hitů na zápas (všechny) = 7,47
5. Kolik errorů celkem za tým = 92
6. Na který tým nejvíc errorů (Kladno, Řepy, Sabat) = Kladno (26)
7. Průměrný počet errorů na zápas = 5,41
8. Kolik BB za celý tým = 47
9. Kolik BB vloni za celý tým = 104
10.Kolik hitů na nás soupeři (všichni) = 141
11.Který tým na nás nejvíc hitů (Kladno, Řepy, Sabat) = Řepy (43)
12.Kolik errorů na nás soupeři (všichni) = 76
13.Který tým na nás nejvíc errorů (Kladno, Řepy, Sabat) = Řepy (14)
14.Kdo si nejvíc vylepšil dálkařský průměr oproti loňsku = Věra (271-389)
15.Kdo má nejlepší KEP z těch co odehrály víc jak 5 zápasů = Efka (0,357)

Zábava byla v plném proudu, probralo se opravdu všechno a nejen soft. U jednoho stolu tuším vedly zuby… U druhého byl nějaký problém s tím, jak vypadá pták, že strom není ohňostroj atd. A že přeci není možný to nepoznat, když je to tak pěkně a jasně nakreslený.
Ovšem zlatým hřebem večera byly některé souboje v Twisteru. Myslím, že o tomto nejlépe vypoví fotky, tak doufám, že se fotografové pochlapí a ty nejlepší vystaví. Vítěze máme nakonec tři: Frkaře, Evžu a Martinu. Ke vzájemným soubojům těchto tří už bohužel vzhledem k pokročilé hodině a hladině nedošlo. Ale někdy to určitě doženeme.
Největší vytrvalci vydrželi zakončovat až do 5 do rána, ale ráno jsme byli všichni čerství a někteří natěšeni na následující squashový turnaj. Dojedli jsme co zbylo od večera a postupně se rozjížděli k domovům.
Děkujeme Rybě za azyl, snad jsme nenadělaly moc velké škody. Pamatuji si jen, jaké překvapení, od Madly rozbitou skleničku… :o).
Tak a teď vzhůru a radostně do nové sezóny 2009.