V poločase prohráváme 7:9

Druhá mužská liga dospěla do poloviny základní části a už teď je jasné, že po loňském odchodu několika hráčů základní sestavy to nebude snadná sezóna. Ve vyrovnané tabulce se pohybujeme na hraně účasti v play-off. K jistotě postupu do něj by mělo stačit 13 až 14 výher, a ty si budeme muset perně vybojovat.

Nadhazovačsky jsme na tom celkem dobře, až na výjimky (Eman, Tuška, Žufka) bývá náš nadhoz kvalitnější než soupeřův a na trojici Narcis+Roiťas+Dlouhán se dá stavět. Doufejme, že Roiťasovi se (po zdravotních problémech) ještě v červnu vrátí loňská forma a s ní i sebedůvěra.

Na kečru musíme zapracovat na pokrytí dvojky, zatím tam máme pro soupeře otevřenou čtyřproudou dálnici. Vlastní chytání nadhozů se naštěstí po tragickém prvním víkendu výrazně zlepšilo. Občas nám vázne komunikace v baterii a dohady nadhazovače s kečrem co se má/mělo/nemělo hodit pak sráží výkon celého týmu.

Vnitřní pole podává dost nevyrovnané výkony, výborné zápasy/inningy/zákroky prokládáme podprůměrnými. Věřme, že Pepa se rychle vyhraje na pozici šorta a tím zacelí hrozící díru na tomto postu, až Roiťas v létě zmizí za La Manche. Celkově je úkolem dne stabilizace výkonu infieldu, se kterou by měl občas přijít (doufejme) nějaký ten „zákrok navíc“.

Vnější pole je bohužel zatím viditelnou slabinou. Pochvalu zaslouží Dan, který konečně zvýšil agresivitu a má vysoký polařský standard, musí ale ještě zlepšit pálku. Celkově máme špatné zpracování rutinních singlů po zemi a hlavně chybí rovný přesný příhoz tam, kam je potřeba. Chybí nám typický outfielder – ranař; tady se otvírá prostor pro nové kluky, Kášu, Hookyho a Ellojzu, kteří na to fyzicky určitě mají, ale bude to stát ještě hodně tréninku.

V útoku dost trpíme úzkým kádrem, ve většině zápasů nedáme dohromady ani line-up s devíti konkurenceschopnými pálkaři. Pokud se někomu nedaří, není za koho jej vystřídat. A když se potom přidá třeba celovíkendová celotýmová neschopnost složit ulejvku, neštěstí je hotovo. Snad se nám podaří pilným tréninkem probudit i zatím spíše podřimující druhou půlku line-upu.

Celkově si můžeme určitě pochvalovat dobrou týmovou atmosféru, která se pročistila i vyřazením Čela z kádru. Jeho kvalitní hra nám určitě bude chybět, ale bohužel toto pozitivum bylo výrazně převažováno mnoha negativy, od nezájmu o činnost týmu (tréninky, zápasy, komunikace) až po neplacení příspěvků.

Početně jsme nyní ovšem v podstatě na minimálním stavu a musíme věřit, že všichni hráči v sobě najdou dostatek zodpovědnosti a omezí své absence (na zápasech i tréninkách) na minimum. Pokud ano, čeká nás těžká, ale dobrá sezóna.