hrací víkend 3.6.2007

3.6.2007; 14:00 Sedlčany vs. Neratovice

Do svého životně prvního zápasu byli naši vhozeni jak neplavci do vody, ovšem poprali se s tím velmi statečně. V „němém“ úžasu obou kaučů se hned v první směně všichni (v pořadí 1. Honza, 2. Míša, 3. Milan, 4. Pája, 5. Terka 6. Davča, 7. Vojta, 8. Martin 9. Dragi) otočili na pálce a ujali se vedení nad Sedlčany 4:3. I druhá směna byla z naší strany plná odpalů, tak jako na straně soupeře, tak i naši chybovali v poli a po druhé směně se skóre překulilo ve prospěch Sedlčan (7:9). Neb štěstí je, jak známo, vrtkavé, přiklonilo se ve třetí směně definitivně na stranu Sedlčan, které nám nepustili ani bod po té, co odpal do luftu chytila sedlčanská spojka a zahrála tripl aut tím, že ještě stihla tečovat našeho běžce z jedničky (který se přes usilovné řvaní kauče na jedničce rozhodl, že poběží na dvojku) a svým příhozem na třetí metu ještě běžce z trojky, který nereflektoval na kauče na trojce a radoval se z toho, že je doma. Naši ve čtvrté směně zahráli naprosto bezchybně 3 po sobě jdoucí auty – po dvou odpalech po zemi na nadhoz a jedním strike outem, čímž udrželi na konci čtvrté směny stav 10:12. Ačkoliv i v poslední páté směně naši přidali dva body, čímž vyrovnali na 12:12, Sedlčany se rozpálily ještě víc, o čemž svědčí i konečné skóre 12:18. Kromě pochvaly všech zúčastněných, neb pálili jak o život, dále za zmínku stojí nádherně chycený rovný odpal na šorta (Davča), pěkně zahraný aut trojky (Terky) 5-3 a výborná práce obou našich nadhazovačů (Míši a Milana), kteří nejen ustáli tíhu zodpovědnosti na nadhozu, ale navíc byli schopni zahrát i outy po odpalu po zemi na jedna.

3.6.2007; 15:45 Neratovice vs. Merklín

Do druhého zápasu s Merklínem, ač posíleni Hynkem, který mezitím dorazil a posílil tak naše družstvo na 10 hráčů, jsme nastoupili velmi zkroušeni z předchozí porážky. Možná právě proto, se naši nebyli schopni v prvních dvou směnách dostat na metu a dovolili Merklínu náskok 0:7. Naši absolutně přestali hrát jakoby první prohra a následné nedostání se na mety úplně podlomilo to obrovské nasazení z prvního zápasu. Ve třetí směně, za vydatného fandění rodičů, kteří tomu svým usilovným tleskáním dopomohli (za což jim patří náš obrovský dík) a také sedlčanským, kteří z tribuny jmény podporovali naše pálkaře, se naši konečně dostali na mety. Bohužel opět po nádherném odpalu Hynka do ofu, který merklínská osmička chytla z luftu, přišel double out, neb z prvního zápasu nepoučený běžec ze třetí mety, namísto zpět na třetí metu běžel s vidinou bodu domů. Tímto bylo zastaveno naše snažení a Meklínští už na metu nikoho nepustili. Konečná prohra 2:19 jde zároveň „na triko“ našich kaučů, kteří dopustili, aby soupeř prohlédl jejich taktiku, že po PB či WP je lepší nikam neházet, a tak se soupeřovi běžci na PB/WP posouvali vždy minimálně o dvě mety. Kuriozitou zápasu byl zahraný aut s dvěma asistencemi po odpalu do ifu, kdy naše trojka (Terka) vyhodnotila, že bude lepší hodit míč nejprve nadhozu a Míša po té dohodila na jedničku (5-1-3). Pochvalu si určitě zaslouží i naše spojka za pěkně chycený luft, dvojka za svou první asistenci a opět oba naši nadhazovači, kteří (oba) nadhodili svá první SO.

Z neplavců se začínají pomalu, ale jistě stávat plavci. Nasbírali plno cenných zkušeností proto, aby v příštích zápasech mohli být podstatně jistější, pravidel znalejší a všichni (včetně kaučů) z vlastních chyb poučenější. Pokud to ještě někdo neví, náš nejmladší tým je boží a jednou všechny složí ;).