Do Merklína pro bronz

Spectrum – MFF 5:8

Přípravu na zápas zahájilo pouhých devět hráček s celkem 34 zdravými končetinami, ale nakonec dorazila i zbylá pětice, která se předtím rozhodla bojkotovat dálnici D5 a kus cesty demonstrativně nesla auto po vedlejší louce. Zápas samotný rozhodla třetí směna, ve které nám soupeř hrající ve slušivých sukýnkách umožnil chaotickou hrou otočit pálku a získat čtyři body. Baterie Romča-Evža sice začala demoralizujícím SOPB, ale zbytek zápasu zvládla s přehledem. Na pálce se dvěma hity (1x2B, 4 RBI) blýskla Báří, kterou nerozhodily ani neustálé hádky vlastních koučů jestli hraje DP nebo DH.

MFF – Kladno 4:5

Jeden z nejkvalitnějších zápasů celého turnaje, šest odehraných směn přesně vyplnilo 90minutový limit, bohužel jsme přes hezký výkon Báří na nadhozu (chytala Efka, taky s přehledem) tahali většinou za kratší konec provazu. Z naší uspokojivé pálky (celkem 9 hitů) vynikli dva neomylní snajpři Evža (2/2, 1xBB) a Majka (3/3 (1x2B)). Nakonec jsme mohli i vyhrát, nebýt toho že probíhající softball byl často přerušován komickými výstupy našeho vnějšího pole.

SaBaT – MFF 8:6

Semifinále jsme začali nadějně, favoritovi jsme hned nadělili dva body, ale pak naše ruce unavené večerním bowlingem a fotbálkem nesebraly tři krátké hry soupeře, do toho sabaťandy dvakrát vystřelily do dáli a chudák Romča musela z prkna bez zavinění, ale bohužel taky bez autu. Báří (na Efku) pak zastavila skóre prvního inningu na 2:6. Na Míšin důkaz, že nejlíp v našem týmu běhají trojnásobné matky (na dva auty po HB ukradla všechno až domů), odpověděl soupeř dalšími dvěma body. Za stavu 3:8, když do vypršení limitu (75 minut) zbývalo asi 20 minut, by hodně týmů zbytek zápasu odchodilo, ale naše holky z takového těsta naštěstí nejsou, zabraly na pálce a tři vícemetové odpaly ve směně (1x3B, 2x2B) přinesly tři body. V posledním inningu jsme pak dotáhli vyrovnávací bod na dvojku a přinutili jsme tak ligového soupeře hrát naplno celý zápas. Naši kvalitní pálku ozdobily zejména dva trojmeťáky, Věry a Majky.

SVŠ Plzeň – MFF 4:5

I když vítězné, tak opticky asi naše nejhorší vystoupení na turnaji rozhodla druhá směna, ve které jsme využili především soupeřovy neschopnosti sebrat ulejvku (konečně jsme je začali dávat do pole a vida!) a získali jsme 5 bodů. V ostatních čtyřech směnách jsme se ale neprosadili ani na soupeřovu startující podavačku ani na střídající nadhazovačku. Slávistky do Báří v každém inningu trochu bouchly a navíc kradly vše co šlo, nepomohlo ani naše střídaní na kečru, takže jsme se o medailovou pozici museli bát až do konce. Naše pálka byla tentokrát spíš [j.k.b.] (nápověda: prostřední [k] má blízký vztak k hovězímu), jen Evža potvrdila, že ji role lead-off-hitter na turnaji sedla (2/2, 1xBB). Pole jsme odehráli vcelku v klidu, jen poslední směnu zahájily Madla a Evža, zřejmě pod dojmem našeho náskoku, experimentem známým mezi vědci jako Tunguzský meteorit (návod pro mladé fyziky: sleduj z bezprostřední blízkosti co se stane když míč volně padající z výšky 30m udeří do druhé mety!).

Slovo na závěr

Bilance 2:2 nám vynesla, jak je v Merklíně tradicí, třetí příčku a pohár, který již ozdobil naši přepychovou buňku v Nera. Naopak vyhraná bonboniéra a zejména tekutá jablíčka postupně záhadně mizela při kolování mezi účastnicemi turnaje, jejichž jména a tváře nechť nevymizí z oddílové paměti – Barka, Báří, Efka, Evža, Jana, Madla, Majka, Markéta, Míša, Petra, Romča, Skippy, Terka a Věra.