Perníková chaloupka ukořistěna


Na přípravný turnaj do Pardubic nás nakonec po různých peripetiích dorazilo osm, k čemuž patrně přispěl velikonoční termín v kombinaci s utuženými partnerskými vztahy řady jedinců. Všichni přítomní si proto zasportovali dosytosti, někdy i na mírně netradičních postech, a do hry jsme pustili i rezervní hráče domácího družstva. Se soutěžním softballem se začal seznamovat Pepa, nová nadějná posila z tělocviku, která byla při této příležitosti zasvěcena i do dalších nezbytných dovedností, jako je svačina a pichy. O pestrém sociálním složení výpravy svědčí, že někteří jeli prvně trolejbusem, někteří zase spali poprvé na nádraží.
Hrálo se vesměs v ideálním počasí a na pěkném hřišti, jen vnější polaři záhy pochopili, proč mu místní přezdívají Krtkova aréna. Ke sportovně-technickým kuriozitám patřili na turnaji catcheři vyzrálých týmů (MFF, Kunovice), kteří byli novými pravidly po desítkách let soutěžní kariéry náhle donuceni navléknout plastron.
Stručně lze dojmy z turnaje shrnout následovně: Dobrou zprávou je, že se postupně zastřelují naši nadhazovači, špatnou, že v osmi by ligu hrát opravdu nešlo. Také jsme si odvezli diplom a perníkovou kadibudku. Výsledky našich zápasů uvádíme níže.
MFF – Hradec Králové 5:4Roith(6), Boháček(3), Kleiman(8), Čech(1), Gelnar(4), Vlachý(2), Reidinger(9), Muždeka(7), Dan z Pardubic(5).
Účastník krajského přeboru se s pomocí homerunu záhy ujal vedení a my proto byli ve snaze alespoň o vyrovnání nepříjemně tlačeni šibeničním turnajovým časovým limitem. Otočit zápas se podařilo až v úplném závěru. K tomu přispěly dílem štěstí, dílem podpora kotle diváků, který nás hnal proti svému odvěkému regionálnímu rivalovi, a zejména pak odpal pardubické posily.
Kunovice – MFF 0:10Roith(1), Boháček(2), Kleiman(8), Čech(6), Gelnar(4), Vlachý(3), Wayne z Pardubic(5), Reidinger(9), Muždeka(7).
Tradiční kunovická sestava byla na turnaji zčásti omlazena, což nám vyhovovalo zejména na postu nadhazovače. Již po dvou směnách jsme proto překvapivě vedli rozdílem třídy, když se zaskvěl zejména H. Čech homerunem daleko za plot. Takhle bychom si Kunovice na lize přáli taky.
Hodonín – MFF 3:3Roith(1), Gelnar(6), Kleiman(4), Čech(5), Boháček(2/3), Vlachý(3/2), Reidinger(9), Muždeka(7), Roman z Pardubic(8).
V neděli proti nám Hodonín jako první postavil nadhazovače, představujícího výzvu. Bylo proto jasné, že každý bod se bude počítat. První jsme získali hned v první směně na Bohyho trojmetový odpal s následným passedballem, okamžitě jsme však povolili vyrovnání kuriózní kombinací dvou PB-E2. Pak zazmatkovala obrana soupeře a my vedli 1:3. Soupeř však dokonale využil výhodu dohrávky, když jsme vedení neudrželi a trochu si tak zkomplikovali cestu k vítězství v turnaji.
MFF – Pardubice 4:1Roith(6), Gelnar(4), Kleiman(2), Čech(1), Boháček(3), Vlachý(5), Reidinger(9), Muždeka(7), Roman z Pardubic(8).
Rozhodující utkání nám pořadatelé přesunuli až na úplný konec turnaje. Vysoká motivace domácích byla zřejmá už když si při rozcvičování rozbili okno od Passatu. Naše nadprůměrně nekoncentrovaná baterie naopak soupeři hned prvními nadhozy darovala vedení. Naštěstí jsme obratem vyrovnali na přehoz po Kelettiho útočné ulejvce. O jasném výsledku rozhodla pálka ve druhé směně a Pardubicím pak už nepomohlo ani nasazení výrazně lepšího nadhazovače.