Krátké ohlédnutí se za sezónou 2004..

Objektivně vzato se nám sezóna 2004 herně příliš nevydařila. Středem tabulky se nám sice podařilo splnit cíl sezóny, ale rozhodně bychom měli čas od času porazit Krč, či Joudrs B. Odstoupením Meteoru jsme přišli o jediného soupeře s jednoznačně aktivní bilancí v náš prospěch. Na druhou stranu se nám tak splnil dlouholetý sen a to stojí za to obětovat pár vítěznství!

Co bylo příčinou relativně neúspěšného vystoupení v PPŽ v letošním roce? Hlavní důvody lze spatřit v nebývalém počtu dlouhodobě zraněných a dlouhodobě těhotných. Vzhledem k počtu překvapivých těhotenství k plánovaným v percentuelním poměru 50:50 je třeba zaměřit se v příští sezóně zejména na přednášky o plánovaném rodičovství, protože takovéto svévolné akce ohrožují sezónu víc než pokusy o slajdování. Jako vhodné řešení se nabízí aplikace metody používané SaBaTem B pro plánování svatebních večírků lehce modifikované pro těhotenství. Těhotenství mimo pořadník by se sankcionovalo několika rundami panáků pro netěhotné hráčky a netěhotné trenéry, protože se takovým neplánovaným odpadlíkem oslabuje herní a zejména společenský potenciál týmu.

Na druhou stranu se právě v těchto krizových okamžicích projevila síla týmu, když i přes 3! těhotné kečryně a 4. se zlomenou nohou jsme ze šuplíku vytáhli další naději, která výborně odchytala zbytek sezóny. Sledováním historických údajů a zkušenostmi z letošní sezóny se jako další rizikovou skupinou pro příští sezónu jeví hráčky postávající převážně kolem první mety s pořadovým číslem postu 3. Ty na postu s číslem 1 to už mají s jedinou výjimkou za sebou a některé i víckrát, post číslo 2 zazdil sezónu 2004, pěkná číselná řada tak pokračuje lineárně k postu č. 3. Nechme se tedy překvapit :).

Příslibem pro příští rok tak mohou být oživlé mrtvoly, čerstvé matky čerstvě odrostlých kojenců, nebo případné přerušení nebezpečně vyhlížející číselné řady a záchrana další rizikové skupiny. Kde jsou další rezervy pro příští rok? Jednoznačně na nadhozu, který několik posledních let těží opravdu jen ze zkušeností. Vůbec se neodvažuji spekulovat co by se mohlo stát, kdyby naše nadhazovačky přes zimu třeba potrénovaly.

Společensky se však rok 2004 vydařil o poznání lépe a několik tradičních akcí se již natrvalo zabydlelo v našich kalendářích. Pro osvěžení paměti připomenu jarní pochodovo-lyžařské soustředění v Jizerkách, vydařený výlet na turnaj do Merklína (viz. některé starší příspěvky) a logisticky vyčerpávající zájezd do Trnavy na společné letní soustředění. Zejména po letním soustředění se v kuloárech objevily některé „zaručené“ informace a veselé příběhy na které se bude vesele vzpomínat po mnoho dalších měsíců a na některé i let. Věřím že se nám po stránce společenské příští sezóna povede alespoň tak, jako ta letošní.


Na závěr bych chtěl vyzvednout zásluhy tvrdého jádra oddílu tzv. „hard-core“, které se účastní téměř všech akcí společenských, tréninkových a dokonce i hracích. Díky této hard-core skupině určitě má smysl v činnosti trenérské a kaučovské nadále pokračovat, i když se někdy jedná o psychicky neskutečně vyčerpávající záležitost.