Veteráni vicemistry republiky!

Senzačním druhým místem skončilo účinkování našich veteránů na sobotním mistrovství republiky.
Úvodem jsme lepší pálkou přemohli hlavně v poli kvalitně hrající Kostelec nad Orlicí. Pak jsme nastoupili proti sebevědomému loňskému vítězi z Přírodních věd. Perfektním výkonem Trčouna na nadhozu a celého pole jsme až do samého konce drželi překvapivý stav 1:1. Zde jsme navíc těsně před koncem časového limitu dostali na třetí metu V. Čecha. V tomto okamžiku zkušený soupeř začal hrát o čas, za tím účelem střídal nadhazovače a zjevně tak usiloval o udržení nerozhodného výsledku, který by mu nakonec patrně vzhledem k rozdílům skóre z ostatních zápasů k postupu stačil. Trčounův odpal, stahující vítězný bod v posledních vteřinách však nečestný plán zhatil.
Po tomto výsledku jsme již věděli, že nám k postupu do finále stačí porazit A Club, což se podařilo a závěrečné vítězné utkání se Spofou, které jsme využili ke spravedlivému vytížení lavičky, pak už bylo pouhou formalitou.
Večer jsme tedy nastoupili k finále proti vítězovi druhé skupiny, týmu Žaludské Devítky. Zde již byl soupeř s řadou bývalých reprezentantů (Hrych, Čermák, Bílek, Dufek, Zima) i dosud aktivních hráčů nad naše síly. Zápas hraný na pět směn jsme však přesto odehráli důstojně. Skóre tak ovlivnily především homerunové rozpálení našeho nadhozu a solidní výkon R. Hrycha, který nám umožnil jediný bod.
Úspěšný tým zhruba odpovídal sestavě MFF z přelomu 80. a 90. let a hrál ve složení: Trčka (P), Čech (P, SS), Vlachý (C, mezi zápasy si odskakoval na 2. ligu do Lobkovic), Repčík (3B, C), Vystavěl (SS, po první směně pak zdravotník se zaměřením na vlastní úraz), Dolejší (1B), Nový (1B, OF), Votinský (2B), Sedláček (2B, 3B), Soudný (OF, SS), Kolář (OF), Vrba (OF), H. Dvořák (OF, režie kamerových systémů), Miskolczi (aktivní hráč pečující o kojence). Detaily (fotky, statistiky) budeme postupně, až se vzpamatujeme, přidávat na stránky veterans.matfyz.cz.