Komplex z havlíčkobrodského hři?tě softbalisté matfyzu opět nepřekonal

V prvním víkendu podzimní části 2.softbalové ligy mužů měl tým MFF změřit síly s havlíčkobrodskými softbalisty na jejich domácím hřišti. Právě ti jsou hlavními soupeři MFF o konečnou druhou příčku, která znamená postup do baráže o první ligu. Proto se daly očekávat oboustranně „vyhecované“ zápasy, což se hned v prvním duelu potvrdilo. Ve vypjaté atmosféře se ujali vedení domácí hlavně díky několika chybám „matfyzáků“, proložených dlouhými odpaly soupeře. Na neklidném průběhu zápasu měli značný podíl také nezkušení rozhodčí, kteří zasáhli do hry několika spornými výroky včetně jednoho vyloučení hráče MFF, jehož tak vyřadili ze hry na celý zbytek víkendu. Závěrečný tlak matfyzu domácí se štěstím odvrátili, a odnesli si tak výhru 8:5.
Tým Kostelce, který měl být posledním do obvyklé trojice soupeřů, se bez udání důvodu na hřiště nedostavil, a tedy obdržel čtyři kontumační prohry a bude se vší pravděpodobností ze soutěže vyloučen.
Druhý den byl spíše ve znamení obran obou týmů. Matfyz se proti havlíčkobrodským brzy ujal vedení 2:0, které ale soupeř v polovině zápasu vyrovnal dvěmi trojmetrovými odpaly, a vyrovnaný stav vydržel až do prodloužení. V osmé směně oba týmy přidaly po bodu, a tak zápas pokračoval do směny deváté. Tam matfyzáci sice dotlačili další bod, ale domácí vzápětí kontrovali a zápas ukončili dlouhým odpalem k plotu, po kterém dva hráči oběhli všechny mety.
Divácky atraktivní zápasy byly ovlivněny nejen nerovným terénem místního hřiště, ale také absencí některých klíčových hráčů MFF. Možná i proto se prokletí havlíčkobrodského hřiště opět matfyzu zlomit nepodařilo, a tak se jeho postup do baráže odsouvá do říše snů.