MFF na druhém místě

Po jarní části soutěže se mužské Áčko umístilo na třetím místě v 2.lize, kde má stejný počet bodů jako druhé PV Praha, ale díky vzájemným zápasům jsme na tom hůře.

Tabulce vévodí první Snails Kunovice, které stavějí hlavně na nadhozu Máry Lapčíka a se kterými jsme svedli vyrovnané bitvy, které bohužel skončily o bod ve prospěch soupeře. S druhými PV Praha jsou bitvy také více než vyrovnané, ale dominance nadhazovačů nad pálkaři není tak zjevná jako v případě Kunovic. Díky poslednímu víkendu, který nám opravdu nevyšel s nimy máme také zápornou bilanci.

Střed tabulky drží Amasoma Příbram a Pardubice, s lehčím odstupem Chomutov B s nimiž se se všemy ještě dvakrát utkáme. Zde je co zlepšovat. Bilanci máme vyrovnanou, ale chceme-li pomýšlet na druhé místo v tabulce, je nutné je porazit.

Konec tabulky uzavíra Chemie Kotlářka, Kanárkové (vyhoštěni z Meteoru) a zcela opuštěn na chvostu je Sokol Satalice. Tyto soupeře již máme úspěně za sebou a nezbývá než doufat, že se tyto družstva ještě nabudí a potrápí naše soupeře (Chemie nebo Kanárci ještě mají šanci se dostat do playoff, ale budou to mít dost těžké).

Podzimní základní část budeme hlavně bojovat s PV Praha o druhé místo, ze kterého je přímé nasazení do semifinále. V tomto souboji mají PV znatelnou výhodu, neboť hrají s dvěma posledními týmy a mají k dobru vzájemné zápasy s námi, takže musíme skončit alespoň bod před nimy. Čekají je však i Kunovice a Pardubice, jež mohou jejich konto proher zvýšit.

Nás v prvním hracím víkendu čeká střed tabulky (Příbram a Pardubice) a poslední víkend se utkáme s Kunovicema a Chomutovem B.

Ať už skončíme druzí s výhodou jednoho oddychového víkendu, nebo třetí, podzimní vyřazovací část bude zcela nová soutěž, kde naše umístění bude záležet a aktuální formě (kterou doufejme se podaří naladit už na prázdninovém soustředění), tak i na síle naší sestavy (kde snad bude prázdná marodka a silná motivace 🙂 .